Zdrówko

Osoby, które dosyć długo są bez pracy, zwykle popadają w przygnębienie oraz nie widzą dla siebie żadnej nadziei na wyjście z beznadziejnej sytuacji

Zazwyczaj, gdy długo nie pozostajemy bez pracy, to popadamy w pewne odrętwienie i nie wierzymy, że coś w naszym życiu odmieni się na lepsze.

Trzeba wówczas iść na spotkanie ze specjalistom, który dopomoże nam zmienić nasze życie.
wczasy

Autor: Paul Arps
Źródło: http://www.flickr.com
osoby bezrobotne często powtarzają, że czują się osamotnione. Czują się źle, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że mogłyby zarabiać na siebie i rodzinę. Zaczynają pochłaniać je przeróżne stany depresyjne, gdyż uważają się za mniej wartościowe osoby, aniżeli ich pracujący bliscy oraz znajomi. Takiej osobie trzeba pomóc i nie chodzi tutaj tylko o comiesięczne wręczanie pieniędzy. Należy poradzić osobie bezrobotnej, aby umówiła się na spotkanie ze specjalistą, który pomoże spojrzeć na brak zatrudnienia nie jak na wstydliwą kwestię, ale jak na próbę. Doradca zawodowy – zobacz by porównać – to ktoś, kto pomoże nam w wielu kwestiach, także psychologicznych (choć nie jest typowym psychologiem), gdyż pomoże nam znowu uwierzyć w swoje siły. Doradca zawodowy pracuje przy każdym Urzędzie Pracy. Możemy umówić się z nim na rozmowę. To on przeprowadzi przeróżne testy i pogada z nami o zainteresowaniach. Po tej rozmowie pomoże nam skonkretyzować predyspozycje zawodowe. Może okazać się, że całkowicie zapragniemy zmienić ścieżkę kariery.

W tym celu będą nam potrzebne przeróżne szkolenia, na które także będziemy mieli możliwość chodzić z ramienia UP. Doradca zawodowy pomoże nam także napisać CV i przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną.