Zdrówko

Opis podstawowych zalet, jakie mają implanty stomatologiczne, w jaki sposób są one mocowane w kościach szczęki.

Utrata zęba nie musi wcale oznaczać tego, że do końca życia chodzić trzeba będzie z pustym miejscem po nim. Nowoczesna stomatologia proponuje sporo metod na to, żeby brakujące zęby uzupełnić, a ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się implanty.

Popularność ich bez przerwy wzrasta, mimo że nie należą do metod najtańszych. Wybierając tego typu zabieg przeważnie liczyć się trzeba z wydatkiem przynajmniej paru tysięcy złotych, lecz jeśli wszystko dobrze zostanie zrobione, to implant będzie służył często do końca życia. implanty wołomin (pełna oferta – – wolomin.centrumdemed.pl/implanty/) Radom to w praktyce odpowiednio opracowane i wykonane śruby z tytanu, które są wszczepiane w kości szczęki – Wybór tytanu jest nieprzypadkowy, gdyż materiał ten jest niezwykle wytrzymały, a jednocześnie jest doskonale tolerowany przez ludzkie organizmy.
na basenie - Hiszpania

Autor: Fresco Tours
Źródło: http://www.flickr.com
Uzupełnienie zębów tym sposobem rozpocząć należy od odwiedzenia specjalisty, jaki takimi rzeczami się zajmuje. Na podstawie wykonanych badań szczęki i wymagań pacjenta zaproponowane zostaje odpowiednie rozwiązanie. Przy pojedynczym ubytku przeważnie na implancie jest umieszczana korona, która będzie w zasadzie nie do odróżnienia od normalnego zęba. Jeśli ubytki są większe wybiera się inną opcję, mianowicie na implantach zostaje osadzony specjalny most – .

Samo wszczepienie implantu jest stosunkowo prostym zabiegiem, polega na nacięciu dziąsła, wykonaniu niedużych otworów w kości i wstawieniu śrub. Kolejne kilka miesięcy będzie trwał proces zrastania implantu z kością, po czym przystąpić można do odbudowywania brakujących zębów.