Zdrówko

opieka nad umierającymi bliskimi

Dbałość paliatywna mieści opiekę nad ciężko chorymi, przez użycie terapii znieczulającej, ażeby polepszyć ich jakość życia w ostatnim czasie choroby.

Pacjent nie ponosi żadnych wydatków za świadczenia lecznicze udzielane w opiece paliatywnej.
Opieka paliatywna w mieszkaniu chorego jest częstokroć dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Przebywa on wśród bliskich osób i nie czuje się porzucony w tych przykrych momentach. Bywają takie wypadki, gdy opieka nad odchodzącymi bliskimi jest nierealna z wielorakich powodów. W takim przypadku istnieje opcja ulokowania pacjenta w hospicjum (sprawdź inne hospicja Katowice). Nie jest to prosta decyzja dla rodziny, jednak w takiej sytuacji chodzi o pomoc schorowanemu. W takiej placówce jest trwały dostęp do leków znieczulających. Doktorowie i pielęgniarki w każdej sytuacji potrafią i mają szansę pomóc cierpiącym, posiadają do tego dobre narzędzia.

Hospicjum śląskie zajmuje się jedynie leczeniem objawowym, którego celem jest leczenie niedogodności stanu, w którym znajduje się chory, a nie przyczyn choroby. Fundamentalnym przedsięwzięciem jest dążność do zniesienia, bądź złagodzenia

Hospicja w Katowicach - pielęgniarki, opieka, opłaty

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com

odbieranego przez pacjenta bólu. Ogromnie ważna jest również eliminacja różnych niedomagań fizycznych. Towarzystwo psychologa, kapelana, również ochotników związana jest z przeżywaniem położenia w którym odnajduje się chory, przez niego samego, także jego środowisko. Ochotnik gra często bardzo istotną rolę w opiece hospicyjnej.

Nie tylko pomaga samemu pacjentowi, towarzysząc mu w chorobie, ale również rodzinie, sporadycznie wyręczając ją w opiece nad chorym, oferuje własne przejścia związane z troskliwością i wewnętrznym doznawaniem okresu choroby, odchodzenia bliskiej osoby.

Hospicjum zazwyczaj przejmuje chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową. Przeważnie mają już za sobą wszelakie wykonalne kuracje, za wsparciem których medycyna stara się leczyć raka, i znajdują się w finalnych etapach choroby. Zamiarem pracy lekarzy i pielęgniarek nie jest już walka z rakiem, ale łagodzenie dokuczliwego bólu http://www.hospicjumkatowice.pl/. Ból, żal, lęk są całkowicie ludzkie, normalne i są nieodłączną cząstką losu.