Dla dzieciaków

Opieka nad szkrabami to szalenie skomplikowane zadanie – powinniśmy podejść do niego na poważnie

Jest znaczna grupa osób, które bardzo lubią dzieci. Zajmują się nimi z przyjemnością i zawsze mają wiele cierpliwości. Natychmiast możemy zauważyć to po ich odnoszeniu się do dzieciaczków.

konkursy

Źródło: flickr.com
łóżko dziecięce

Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com

Opieka nad dziećmi w przedszkolu jest absorbująca, ponieważ są to bardzo aktywne istotki – mają niekończącą się energię i wszędzie ich pełno. Opiekunka powinna mieć oczy dookoła głowy i starać się przewidzieć wszelkie przykre następstwa różnych dziecięcych zamiarów. Natomiast opieka nad dziećmi do trzeciego roku życia jest pod pewnymi względami o wiele cięższa, ponieważ niektóre oseski mają wówczas jeszcze kłopoty z wyraźnym wysławianiem się lub samodzielnym korzystaniem z WC. Maluchy w tym wieku bywają już również bardzo energiczne i trudno im się skoncentrować na jednej czynności dłużej niż przez pięć minut. W tym momencie nasza pociecha jest jeszcze za mała na przedszkole, ale możemy podumać czy idealnym rozwiązaniem nie byłby może klub malucha. Chodzą tam dzieci w wieku od 12 miesięcy do 3 lat. W klubie nasz szkrab może przebywać maksymalnie 5 godzin każdego dnia, więc jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które po urlopie macierzyńskim wróciły do biura na niepełny etat. Klub malucha sprawi, że nasza latorośl nauczy się radzić sobie w grupie. Będzie to duży walor dla jej rozwoju psychicznego, w szczególności jeśli nie ma rodzeństwa.

Kilka godzin dziennie to rozsądnie wyważony czas między zabawę z innymi dziećmi i kontaktem z mamą, który korzystnie wpływa na wewnętrzny rozwój każdego maluszka.