Zdrówko

Operacje okulistyczne, z których opłaca się korzystać na terenie całej Unii Europejskiej.

Bezsprzecznie są tego typu operacje z zakresu okulistyki, z jakich dobrze będzie zrobić użytek na obszarze całej Unii Europejskiej, gdyż nie trzeba oczekiwać dłużej w kolejkach, tak jak jest to w wypadku zabiegów wykonywanych w Polsce. Z tego powodu kiedy zostaniemy zakwalifikowani do konkretnego zabiegu to powinniśmy się zapytać okulisty, czy będziemy mieli możliwość korzystania z tego typu opcji. Nikt w końcu nie będzie chciał czekać zbyt długo na wyniki leczenia i każdemu należy się doskonała opieka medyczna.

pacjent

Autor: speedoglyn1
Źródło: http://www.flickr.com
Jedyne, co będzie w tej kwestii nie do zaakceptowania, to niestety to, iż na terenie Polski nie wolno sobie w tym momencie pozwalać na ten zabieg. Świadczy to niekorzystnie o stanie rodzimej służby zdrowia. Szczęśliwie, odkąd weszła w życie Dyrektywa Transgraniczna to pacjenci będą mieć więcej opcji niż jakiś czas temu i na pewno czymś pozytywnym jest to, iż tak ochoczo z nich korzystają. Przykładowo, wybranym z wyjątkowo docenianych oraz dobieranych zabiegów poza Polską jest operacja zaćmy w Czechach i te osoby, jakie dotychczasowo zdecydowały się na jej zrobienie nie narzekają na to wcale. Tym bardziej, że mogą oczekiwać na zwrócenie kosztów.

Na podobnej zasadzie, dotyczy to wielu pozostałych zabiegów z zakresu okulistyki (optegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Okulistyka-dziecieca/Najczestsze-pytania-i-odpowiedzi/7-Czy-operacja-zeza-jest-calkowicie-refundowana-p) i jeśli tylko zbierze się właściwą dokumentację lekarską to można oczekiwać, że zabieg będzie zrefundowany. Polski NFZ chociażby pod tym kątem wykazuje, że dba o chorych – pełen raport. Z tego względu wszystkie osoby, jakie zostaną kwalifikowane do operacji okulistycznej muszą bezzwłocznie dowiedzieć się, co mogą robić, aby być przyjętym do wykonania zabiegu poza granicami kraju. Należy przecież zrobić to, co tylko możliwe, by ulepszyć swój stan zdrowia.

oko ludzkie

Autor: Eivind Sorgenfryd
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszczące się w Czechach, ale i pozostałe znajdujące się na terenie Europy szpitale coraz bardziej podwyższają zakres usług i tym sposobem są bardziej przygotowane do tego, aby przyjąć pacjentów z Polski, jak i z innych krajów członkowskich. Koordynacja lekarska między państwami Unii Europejskiej jest na wysokim poziomie i pochodzący z Polski chorzy mogą na tym zrobić użytek. Najbardziej natomiast usatysfakcjonowani są w tym momencie tacy, jacy zdecydowani są na operacje z dziedziny okulistyki. Wystarczy, że znajdą szpital w Czechach i tam poddają się zabiegowi jaka zakwalifikowana jest do zwrotu kosztów.