Zdrówko

Olejek kokosowy – naturalna odżywka dla cery oraz włosów

Znajomość zastosowań roślinnych olejków do kosmetycznych celów jest zaledwie okruszkiem tego, co o nich wiedzą osoby żyjące na Wschodzie.
Szczególnie doceniany jest tam olej kokosowy, nazywany „królem olejów”.

olejki do włosów

Autor: Domzdrowia.pl
Źródło: Domzdrowia.pl
Już na stałe zakorzeniony jest on w pielęgnacyjną tradycję Indii, wysp Pacyfiku, a także Ameryki Środkowej oraz Południowej. Podług Ajurwedy najlepsze dla ciała będą te kosmetyki, jakie możemy zjeść. Wymóg tenże doskonale spełnia olej kokosowy, będący jednym z najbardziej zdrowych tłuszczów globu oferta olejków do włosów. Specyficzna struktura kwasów tłuszczowych oraz duża zawartość witamin i minerałów powoduje, iż olejki do włosów na podłożu kokosa są kosmetykiem o bardzo silnym działaniu odżywczym.
Mnóstwo osób obawia się, iż olej zostawi na skórze nieprzyjemną tłustą warstwę. W wypadku oleju kokosowego obawy te są absolutnie bezpodstawne, jako że absorbuje się szybko, nie zostawiając lepkiej warstwy. Już po chwili skóra staje się ukojona oraz delikatna niczym skóra dziecka. Wskazane jest stosować olej (zobacz: olejek z marihuany) kokosowy po ablucji, bowiem zapewnia nie tylko właściwe nawilżenie, lecz też dobrą barierę ochronną przed rozwojem drobnoustrojów. Z tego względu jest odpowiedni nawet do niesłychanie wrażliwej cery (przejdź do serwisu dobre źródło), także atopowej czy też dotkniętej łuszczycą. Błyskawicznie osłabia stany zapalne, nie podrażniając naskórka.

Zamiast syntetycznych oliwek dla dzieci warto wybrać całkiem naturalny kosmetyk, którym jest olej kokosowy zapoznaj się z ofertą. Rekomendowane jest również maska kokosowa do włosów, jaka doskonale zastąpi syntetyczne odżywki do włosów.