Informacje sportowe Sprzęciwo Zdrówko

Odżywki dla osób uprawiających sport – czy warto je stosować? – Przeczytaj czym się powinny charakteryzować najskuteczniejsze odżywki!

Czy można sięgać po odżywki dla sportowców? Czy ich stosowanie nie zagraża zdrowiu? To pytania, które bez wątpienia zadaje sobie wiele osób nim zdecyduje się zacząć ich zażywanie.

umięśniony mężczyzna

Źródło: flickr.com

Duża liczba odżywek dla osób aktywnych fizycznie to sprzedawane bez recepty w każdej aptece suplementy diety. Najchętniej wybierane odżywki (skorzystaj z oferty na odżywki dla sportowców -> www.sklep.sport-max.pl/) dla sportowców to te, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej oraz odżywki dla sportowców, które mają powodować szybszy przyrost masy mięśniowej. Sięgają po nie przede wszystkim osoby, które mimo intensywnych ćwiczeń i stosowania diety zawierającej odpowiednie ilości białka, a malutko tłuszczu mają problemy z pozbyciem się tkanki tłuszczowej i wyrzeźbieniem masy mięśniowej. Nie wolno jednak zapominać, że odżywki te nie zastąpią jednak diety obfitującej w białko i ćwiczeń fizycznych – – suplementy diety dla sportowców. W każdym przypadku stosowanie tego rodzaju suplementów musi zostać połączone z właściwym treningiem , który ma charakter siłowy. Wśród nie stanowiących żadnego zagrożenia odżywek dla osób uprawiających sport znajdują się między innymi odżywki , które zawierają glutaminę lub białko. Nie stanowią one zagrożenia, co nie oznacza, że mogą być stosowane w dowolnie wybranych ilościach.

Osoby ceniące aktywność fizyczną – także amatorzy – wyjątkowo z chęcią sięgają nie tylko po odżywki – tanio fa flex core: http://sklep.sport-max.pl/product-pol-2620-FITNESS-AUTHORITY-Flex-Core-112-kaps.html -, ale także po napoje izotoniczne. W ich składzie obecne są przede wszystkim składniki mineralne, które w trakcie intensywnego wysiłku są wydalane w ogromnych ilościach przez organizm. Znajduje się w nich więc magnez, wapń, sód, potas i fosfor – sprawdź szczegóły na . Do napoi izotonicznych dodawane są także węglowodany oraz witaminy. Jeśli jednak celem regularnie podejmowanego wysiłku fizycznego jest zgubienie zbędnych kilogramów, powinno się pić te napoje zachowując ostrożność.

odżywki na masę

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo dużej zawartości składników o charakterze mineralnym oraz witamin są one wyjątkowo kaloryczne. Jeżeli chcemy zgubić zbędne kilogramy, to w czasie treningu zamiast napoi o charakterze izotonicznym powinniśmy raczej sięgać po wodę mineralną, głównie po taką, która zawiera dużą ilość sodu. Woda mineralna nie dostarcza kalorii – można więc pić ją bez strachu o dodatkowe kilogramy. Nie należy zapominać, że bardzo ważne jest nawadnianie organizmu nie po, ale podczas aktywności fizycznej. W żadnym wypadku nie wolno stosować sterydów anabolicznych. Wywierają one wyjątkowo szkodliwy wpływ na cały organizm i mogą uszkadzać poszczególne narządy.