Bez kategorii

Odmieniamy swoje zwyczaje w żywieniu

Sezon letni w pełni. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pogodne dni. Podczas długich zimowych wieczorów wspominaliśmy cudowne momenty, które przeżyliśmy na ubiegłorocznym urlopie. Tymczasem, najwyższy czas zaplanować tegoroczny wyjazd.

Jedzenie dla niemowlaka

Źródło: ekoj.pl

Kryjąc się przed szefem, przeglądamy w pracy kolorowe katalogi agencji turystycznych i planujemy wyprawę naszych marzeń. A gdy nadchodzi nareszcie ten długo oczekiwany moment, bilety są już zarezerwowane, a my pakujemy wakacyjną odzież, z przerażeniem spostrzegamy, że nie wchodzimy już w kostium kąpielowy z zeszłego lata. Co w takim razie uczynić?

Przede wszystkim nie popadać w panikę. Jeśli do naszego wyjazdu pozostało nam jeszcze parę tygodni, ciągle jesteśmy w stanie powalczyć o smukłą figurę. Ale powinniśmy pamiętać, że przed nami naprawdę ciężka praca. Nic samo się nie zadzieje. Zobacz tutaj, jak możesz schudnąć po ciąży – artykuł

Przede wszystkim, trzeba zacząć od totalnej rewolucji naszego stylu odżywiania się. Należy natychmiast zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Jedynie tym sposobem możemy mieć gwarancję, że kształtna sylwetka zostanie z nami na zawsze. W przeciwnym wypadku czeka nas efekt jo –jo. Naszym najpoważniejszym przewinieniem jest niewłaściwa kultura jedzenia. Jemy cokolwiek i gdziekolwiek.

zupa

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnie nie zwracamy uwagi na to, co wrzucamy do naszego garnka. Postarajmy nauczyć się robić posiłki samodzielnie tylko ze świeżych produktów. Wówczas możemy mieć pewność, że nasze potrawy będą nie tylko wyborne, ale także pożywne. Czy pamiętamy, jak bardzo staraliśmy się, przygotowując posiłki dla dzieci? Musimy w ten sam sposób zadbać teraz o siebie. Bardzo często brak w codziennym jadłospisie pierwszego dania. A przecież zupy to bardzo bogate w różnego rodzaju składniki i sycące danie.

Stąd też pamiętajmy o nich. Jeśli znudziły nam się te tradycyjne, spróbujmy czegoś nowego. Zupa kokosowa albo zupa z soczewicy posiada nie tylko walory smakowe, ale także mnóstwo witamin i minerałów, dlatego powinny często gościć w naszej kuchni (porady eksperta znajdziesz tutaj). Pamiętajmy, że nasze jedzenie restauracja sushi warszawa ma ogromny wpływ na nasz wygląd, zatem zależność dieta a włosy jest całkiem możliwa.