Bez kategorii

Odchudzanie – o czym należy pamiętać i co zrobić, jeśli nie daje zadowalających efektów?

Obecnie promowana jest szczupła wysportowana sylwetka, więc nie należy się dziwić, że dużo osób decyduje się na odchudzanie, jeżeli posiada kilka nadprogramowych kilogramów.Niestety, proces ich zrzucania nie zawsze jest taki prosty, jak może się wydawać, w szczególności kiedy ma się na uwadze fakt, że w sklepach oferowany jest naprawdę dosyć bogaty asortyment wszelkiego rodzaju smakołyków. O czym trzeba głównie pamiętać planując swoje odchudzanie?

sport - fotka

Autor: 澎湖陽光阿有專業浮潛
Źródło: http://www.flickr.com

Priorytetowe znaczenie ma własne zdrowie. Nie można odchudzać się nazbyt intensywnie, drastycznie obcinając kalorie, gdyż to w konsekwencji źle odbija się na zdrowiu – planuję trening indywidualny. Dieta musi opierać się o warzywa, owocowe, źródła wartościowych węglowodanów, czyli pełnoziarnisty chleb, brązowy ryż lub makaron oraz chude mięso. Ponadto, nie można zapominać o tłuszczach, jakie muszą być obecne w zdrowym jadłospisie. Dlaczego? Część witamin rozpuszcza się w tłuszczach. W których artykułach znajdziesz wartościowe tłuszcze? Przykładowo, rybach, awokado czy olejach. Osoby, jakie nie posiadają szerokiej wiedzy w temacie zdrowego żywienia powinny się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy specjalistów – dietetyków, jacy rozpisują dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań konsumenta, a także mają na uwadze jego potencjalne schorzenia. W Poznaniu istnieje sporo poradni dietetycznych.

Oczywiście, jeżeli zamierza się schudnąć, trzeba stosować nie tylko zdrową oraz zbilansowaną dietę, ale również włączyć do swojego normalnego życia trochę więcej ruchu.

Zapewne masz chęć przejrzeć komentarz z www? Jeżeli tak, to świetnie. Możliwe, że i Ty będziesz miał ochotę podzielić się z nami swoją ocenę.

Osoby, jakie dopiero zaczynają własną przygodę z aktywnością fizyczną mogą zdecydować się na trening indywidualny, kierowany przez profesjonalnego trenera. Po co? Trener dostosuje najlepsze ćwiczenia i pokaże w jaki sposób je robić, by uzyskać faktycznie jak najlepsze rezultaty. Poznańskie siłownie zapewniają wsparcie wyspecjalizowanych trenerów oraz układanie diety.
Reasumując, jeśli planuje się zrzucenie kilku kilogramów, a nie ma się koniecznej wiedzy bądź doświadczenia, dobrze jest skorzystać z usług specjalistów: dietetyka oraz trenera – . Na szczęście, obecnie nie powinno się mieć z tym już żadnych trudności.