Zdrówko

Oczy są niezwykle ważnym zmysłem – z tego powodu należy o niego dbać lub operować, kiedy nadejdzie taki moment

Ciężko wyobrazić sobie pełnosprawnej osobie, która widzi, jak funkcjonuje świat osób niewidomych. Szalenie trudno jest funkcjonować bez tego zmysłu. Z tego powodu należy robić wszystko, żeby ratować swe oczy.

styl

Autor: Wrocławski Park Wodny
Jedną z najczęściej występujących chorób związanych ze wzrokiem na świecie, ale też w Polsce, jest zaćma. Atakuje ona zazwyczaj seniorów. Mówi się, że po 70-tym roku życia prawie każda osoba, w mniejszym lub większym stopniu, jest dotknięta tą chorobą. Pojawiają się wówczas na soczewce plamki, które uniemożliwiają promieniom słonecznym dojście do siatkówki. Choroba z biegiem czasu rozwija się, aż może być przyczyną totalnej ślepoty. Szczęśliwie we współczesnym świecie jesteśmy w stanie już się zaćmy pozbyć. Zabieg wykonuje się dość szybko oraz bezboleśnie. Nie jest to już nawet operacja. Po około 30 minutach jest już po wszystkim, a chory tego samego dnia może iść do domu. Jest to zabieg, który robi się raz w życiu – wszczepia się niewielki implant (zobacz implant zęba kraków) soczewki oka. Jeśli jesteśmy na przykład z Wielkopolski i ciekawi nas operacja zaćmy Poznań jest tym miastem, gdzie bez kłopotu znajdziemy sprawdzone kliniki. Nie zapominajmy, aby wybierać mądrze i sugerować się opiniami krewnych lub znajomych. Większość przychodni oferuje możliwość rozdzielenia ceny zabiegu na wygodne raty.

U tych, którzy posiadają umowę z NFZ, będzie trzeba zapłacić tylko różnicę w sumie końcowej. Odzyskanie całkowicie sprawnego wzroku dla wielu osób to niezwykłe szczęście. Dzisiaj jest ono w zasięgu każdego.