Bez kategorii

Ocena syntetyczna

Jeżeli chcesz poznać osobę, którą zatrudniłeś, to musisz ją obserwować. Ale prawda jest taka, że nie możesz mieć nad nim kontroli przez cały czas pracy. Tak, więc niezbędne jest uzyskanie syntetycznej oceny, a dokładniej sposobu na to, by tą pełną ocenę uzyskać. Jest sporo używanych metod, dzięki którym można się sporo dowiedzieć o osobach, które są zatrudnione w naszej firmie. Ocena 360 stopni jest najbardziej holistyczna.

Chodzi o to, że staramy się ocenić pracownika korzystając z więcej niż jedno, czy dwa źródła informacji, w tym musimy posiadać jego własną ocenę własnego funkcjonowania w pracy. Dlatego trzeba się za to zabrać. Należy wręczyć ankiety ludziom, którzy pracują z konkretnym pracownikiem. Stworzyć odpowiednią ankietę, którą będzie miał wypełnić pracownik i na przykład dowiedzieć się czegoś od wcześniejszych pracodawców. Zawsze możemy przejrzeć referencje, które przedstawił nam na początku nasz pracownik. Wszystko to pozwoli na pełniejszespojrzenie na pracownika.

Jeśli oceniać, to przy pełnym obrazie sytuacji

Pracownicy przedsiębiorstwa

Źródło: flickr.com

Wszyscy wiemy jak to jest z wydawaniem opinii. Każdy ma swoją własną. Jednak jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś o jednej osobie, to powinniśmy tę osobę również spytać, co o sobie sądzi. W firmach różnego typu dokonuje się oceny pracowników według pewnych wytycznych. Istnieje coś takiego jak syntetyczna ocena osoby zatrudnionej. Ocena 360 stopni to ocena wieloźródłowa, która pozwala na sprawdzenie pracownika z wielu stron.

Wiadomo, że nie każda firma stawia na tę metodę. Jednak te przedsiębiorstwa, którym faktycznie zależy na tym, by ich firma wyprzedzała konkurencję i żeby przyciągała klientów, korzystają z tego narzędzia. Jak wiadomo firmy mogą stawiać na różne narzędzia oceniające osoby zatrudnione.

Są przedsiębiorstwa o nietypowej strukturze, przez, co muszą dopasować niektóre sposoby oceniania do ich potrzeb. Poza tym istnieją też organizacje, które mogą zorganizować badanie, które ocenią jakość pracy osób których zatrudniamy, a wszystko zależy jedynie od tego czy jako szefostwo stwierdzimy, że takowa ocena jest konieczna do sprawniejszego funkcjonowania naszej firmy. Bo jak wiadomo poza oceną należy również wyciągnąć wnioski, które pozwolą na usprawnienie pracy.