Informacje sportowe Sprzęciwo

Nowoczesne systemy bramkowe stosowane na basenach – krótka charakterystyka ich funkcjonalności i stosowanych rozwiązań.

Baseny są coraz popularniejszą formą spędzania wolnych chwil. O wpływie sportów wodnych na formę i zdrowie nikomu chyba nie trzeba mówić, widać to zresztą po ilości obiektów, które cały czas powstają.

pływalnia

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo może ucieszyć wiadomość, że bardzo duża ilość takich basenów powstaje w niedużych miasteczkach, a nie tylko w dużych miejscowościach – przez to dzieci, młodzież i dorośli także mogą korzystać z tego, co może zaoferować basen. Samo postawienie basenu jest dużą inwestycją, wymagającą odpowiedniego rozplanowania wszystkiego. Wielu osobom basen będzie się kojarzył z wypełnioną wodą niecką, w której się pływa. Faktycznie jest to najważniejsza część wszystkich basenów – to jest niezaprzeczalny fakt, lecz poza tym żeby basen mógł normalnie funkcjonować, będzie potrzebna jeszcze dodatkowa aparatura. Bardzo ważny jest cały układ do przepływu wody, czyli filtry, pompy i inne elementy zapewniające odpowiednią czystość i temperaturę wody w samym basenie. Zapomnieć także nie można o wyposażeniu szatni, prysznicach i innych akcesoriach, umożliwiających sprawną i bezpieczną obsługę korzystających z pływalni ludzi.

Źródło artykułu –

zobacz więcej

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z istotniejszych elementów basenu, szczególnie jeśli będzie się on nastawiał on na działalność komercyjna, jest system basenowy do obsługi szafek i biletów.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (https://www.ibombo.com/produkt/ibombo-hoko/), w którym znajdziesz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Nowoczesne systemy z tej rodziny pozwalają na kompleksową obsługę wszystkich osób przebywających na terenie basenu. Przy wejściu otrzymuje się specjalną opaskę z zamontowanym chipem, za pomocą którego rejestruje się wejście i wyjście z basenu, a także otwiera szafkę na odzież. Zintegrowany z układem czytników specjalny program szczegółowo wyznacza czas pobytu na basenie, i podczas wychodzenia sam liczy konieczną dopłatę do wejściówki. Lecz minusem takiego systemu jest to, że trochę on kosztuje, więc wiele basenów będzie wolało przeprowadzić sprzedaż biletów w tradycyjnej wersji, to znaczy z podziałem na godzinne tercje. W tego typu obiektach szafki basenowe zamykane są przeważnie na normalne kluczyki, bo takiej wersji sprzedaży biletów skomplikowany system nie jest potrzebny.