Dla dzieciaków

Niezbędne kosmetyki przeznaczone dla malutkich dzieci

Rynek specjalistycznych płynów przeznaczonych dla niemowląt jest obecnie oczywiście bogaty. Pośród kosmetyków dla niemowląt zakupić można produkty, które są konieczne nie tylko w domu, ale czasie podróży.

na spacerze z dzieckiem

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Do codziennej pielęgnacji niemowląt wiele mam zakupuje chusteczki nawilżane. Chusteczki nawilżane nadają się zarówno do mycia pupy malucha, jak również do przeczyszczenia rączek, czy buzi – Są przydatne w domu, ale też w czasie spacerów czy wizyty u znajomych. Chusteczki nawilżane dedykowane dla niemowląt zawsze są zrobione z nieprawdopodobnie miękkiej, a więc przyjemnej w dotyku, tkaniny. Tkanina ta jest nasączona specjalnym płynem. Najczęściej do tego płynu dodawane są płyny, które wykazują się działaniem łagodzącym podrażnienia. Bardzo często dodatkowo nasącza się je wyciągiem z rumianku lub z aloesu. Co ciekawe, sporo mam wykorzystuje te chusteczki nie tylko do pielęgnacji pociechy. Sporo z nich odnalazło dla tych chusteczek o wiele szersze zastosowanie. Używają ich na przykład do oczyszczania mebli oraz butów.

dziecko na spacerze

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy producent takich produktów stara się, aby nie tylko stworzyć kosmetyk o ciekawychwłaściwościach, ale też, aby dobrać do niego dobre opakowanie. Często to właściwie od opakowania kremu czy szamponu będzie zależało, jak chętnie dany kosmetyk jest wybierany przez klientów. Opakowania kosmetyczne to przeróżnego typu butelki z dozownikami, opakowania typu roll-on, pudełeczka, tuby i sztyfty. Opakowania kosmetyczne różnią się też pod względem produktów, które zostały zastosowane do ich realizowania. Znajdziemy więc kosmetyki zapakowane w opakowania zrobione ze szkła lub z plastiku – ciekawa historia. Jaki typ opakowania zostanie wybrany przez twórcę kosmetyków zależy oczywiście od tego, do czego dany kosmetyk ma służyć. Innych opakowań będą wymagały bowiem kremy, innych szampony, a jeszcze bardziej zróżnicowanych pomadki oraz cienie do powiek. Ogrom kremów sprzedawanych jest w zrobionych ze szkła słoiczkach. Kremy w takich słoiczkach będą kosztowały jednak znacznie więcej niż słoiczki zrobione z plastiku na ogół więc na ich stosowanie decydują się dość oryginalni producenci tego rodzaju produktów.