Zdrówko

Niezadowolenie, drażliwość, przygnębienie – czy to już depresja?

Za oknem szaro-buro i ponuro… Zbliża się jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. Przywołujemy w pamięci miniony czas, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż do tej pory, częściej robimy się senni i zmęczeni. Drażni nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i pesymizm przeszkadzają cieszyć się życiem.

depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu nie chce nam się wstawać z łóżka w te ponure dni. A co jeżeli nie jest to chwilowy stan? Dobrze jest sprawdzić czy nie dotknęła nas depresja sezonowa, najczęściej spotykany problem zdrowia psychicznego naszych czasów.

Depresja jest poważnym problemem, który przejawia się przede wszystkim znacznym oraz trwałym obniżeniem samopoczucia. Innymi dającymi się zauważyć przejawami choroby są: lęk, płaczliwość, przygnębienie. Przy podejrzeniu choroby powinniśmy poszukać pomocy lekarza psychiatry , który na podstawie przeprowadzonejpsychiatra (pozostałe wiadomości) badania postaw i rozpoznanie, proponując najlepsze w danym przypadku odpowiednie leczenie.
W związku z tym, że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest deficyt światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, zasadniczym sposobem leczenia tego zaburzenia jest fototerapia. Zauważono, iż dawka sztucznego światła zbawiennie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych.

psychiatra
Leczenie światłem można łączyć z lekami antydepresyjnymi. Mają one zwalczać depresję i poprawiać nastrój. Lekarstwa dostać można na receptę, wyjątek stanowią preparaty ziołowe, np. wyciąg z dziurawca, przyjmowany tylko po konsultacji z lekarzem; nasze propozycje .
Wskazane dla chorych są też zimowe wyjazdy do krajów Europy Południowej. Zalecane jest także unikanie trudnych sytuacji, oraz jak największy odpoczynek w tym trudnym czasie.

Zainteresował Cię omawiany artykuł? Jeżeli tak, to przeczytaj także uwagi z serwisu (filtrynakran.pl/pl/p/TAPP-Water-Filtr-do-wody-na-kran-TAPP-1-ULTRA/91), gdyż one również dotyczą pokrewnej problematyki.

Dobrze jest również częściej w miarę możliwości nie unikać kontaktów towarzyskich oraz polubić częste spacery.