Zdrówko

Nietypowe wykorzystanie chusteczek nawilżonych

Chusteczki nawilżane mogą mieć o wiele więcej zastosowań niż te, które określa na opakowaniu producent saszetek. Oczywiście przydają się przede wszystkim do odświeżania skóry dziecka podczas przewijania. Możemy je jednak wykorzystać, aby umyć malca bez wody, otrzeć kurz z rąk czy twarzy w trakcie podróży, a nawet wyczyści dom i samochód. Warto dowiedzieć się zatem, jak wiele różnorodnych zastosowań mają chusteczki nawilżane.

Chustki w etui

Autor: čičnapuzova
Źródło: http://www.flickr.com
Chusteczki nawilżone stworzone z są z bardzo miękkiej włókniny, która następnie nasączona jest płynem zawierającym w swoim składzie różnorakie substancje pielęgnacyjne. W sytuacji delikatnych chusteczek dla dzieci przeważnie jest to wyciąg z aloesu lub rumianku. Bardzo często dodaje się do nich również substancje łagodzące. Dzięki temu wystarczy zastosować je na skórę, by od razu stała się czysta i świeża.

Czy interesują Cię prezentowane tematy? Jeśli tak, to odszukaj więcej tu (http://hospicjumkatowice.pl/) i odnajdź więcej informacji na ten temat – z pewnością będą niezwykle wciągające.

Jest to bardzo wygodne w codziennej pielęgnacji, z tego właśnie powodu praktycznie w każdej niemowlęcej wyprawce mieści się saszetka chusteczek, a w wielu domach, w którym jest niemowlak znajduje się praktycznie zawsze na wyposażeniu.

Chusteczki nawilżane (www) używane bywają niejednokrotnie właśnie do pielęgnacji malucha. Jednak niejednokrotnie są one stosowne również przez ludzi dorosłych. Zazwyczaj zabieramy je ze sobą podczas różnego rodzaju podróży, żeby szybko oczyścić nasze ręce oraz twarz. Wydaje się zatem, że mogą mieć zdecydowanie więcej zastosowań.

Sporo kobiet stosuje chusteczki nawilżone do efektywnego demakijażu oczu, dodatkowo niezawodnie usuwają również z wszelkiego typu powierzchni ślady po długopisie, kredkach albo pastelach. Idealnie nadają się również do usuwania plam i kurzu z kokpitu pojazdów, jak również kurzu z powierzchni kwiatów. Jeśli posiadamy w domu zwierzaka, psa albo kota, możemy je użyć do wyczyszczenia ubrań z sierści.

Widzimy zatem, że chusteczki mają niezwykle dużo niezawodnych zastosowań. Należy więc mieć je zarówno w swojej kosmetyczce, torbie podręcznej, jak także w domu (zobacz tutaj). Mogą być nam przydatne nie tylko w celu oczyszczania naszej skóry, ale także samochodu albo mieszkania. Sprawdzają się idealnie jako wsparcie w zabiegach pielęgnacyjnych zarówno dzieci, jak też osób dorosłych.