Dla dzieciaków

Nie ważne są prezenty lecz bliskość

Funkcjonujemy znacznie prędzej, zatem często się przydarza, że trudno nam będzie na wszystko wyszukać tak wiele czasu jak byśmy pragnęli. Zazwyczaj jest tak, że zajmiemy się najpierw pracą, potem mieszkaniem i w końcu jest tak, że dla pociech posiadamy go za mało.

dziecko

Autor: Laity Lodge Family Camp
Źródło: http://www.flickr.com
By zagłuszyć swoje sumienie oraz jednocześnie nagrodzić swoim dzieciom to, że nie przebywamy z nimi tak wiele czasu jakby pragnęły, nabywamy kosztowne zabawki, najnowsze sprzęty elektroniczne posiadając nadzieję, że w ten sposób wszystko im wynagrodzimy i okażemy im swoją miłość.

Czy szukasz na danej witrynie www czegoś niezwykle zajmującego? Zapraszamy więc do kolejnego wpisu. Trzeba jedynie wejść w ten link.

Prawda mimo wszystko będzie taka, że dla dziecka (więcej tu) godzina z opiekunek, kiedy posiada jego całą uwagę, jest dużo istotniejsza. Nierzadko pociechy oddadzą wszystkie zabawki za to, aby posiadać 100% uwagi rodzica, choć przez kilka godzin w tygodniu, gdyż nic nie zaowocuje w więzi z pociechą tak bardzo, jak właśnie nasza obecność oraz czas na wysłuchanie go.

Nic nie może okazać się ważniejsze od niego

Gdy wciąż wyszukamy czas na konwersację z dzieckiem, gdy pokażemy mu że ciągle jest dla nas najistotniejsze, a zupa albo sprzątanie mogą poczekać, gdyż ono właśnie pragnie nam opowiedzieć lub ukazać coś dla siebie ważnego, to mamy szansę okazać się pewni, że zawiążemy z potomstwem wspaniałą więź.

Dziecko z misiem

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby
Będzie ono rozumiało, że ciągle ma szansę do nas przyjść, a co się z tym wiąże, mamy szansę okazać się pewni, że tak utworzona bliskość, będzie również procentowała w przyszłości, jeśli potomstwo – przejdź do serwisu www – będzie do nas przychodziło ze swoimi kłopotami, ale też radościami.

Nie próbujmy być przyjacielem

Istotne będzie stawianie potomstwa na najważniejszym planie i życie jego sprawami, jednak nie próbujmy być dla potomstwa kumplem. Ono powinno powiedzieć, że to my oznaczamy granice, że jesteśmy dla niego, ma szansę się nam zwierzać, ale nie ma szansę twierdzić, że jesteśmy na stopie przyjacielskiej. Tylko bliskość oraz wyraźnie oznaczone granice mają szansę spowodować, że wychowamy mądrego oraz odpowiedzialnego człowieka.