Dla dzieciaków

Nasze maluchy przez wiele lat chodzą do szkoły – muszą posiadać odpowiedni plecak

Zatroszczmy się o prawidłową postawę swych dzieci już od najmłodszych lat — zawsze kupujmy odpowiedni plecak.
Biorąc pod uwagę fakt, że nasze maluchy są w murach szkoły codziennie przez minimum dwanaście lat, i to, że muszą codziennie nosić do szkoły kolekcję nielekkich książek, powinniśmy kupić im odpowiedni tornister.

karmienie

Autor: AdminOfPlaygroup
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi wszakże o ich zdrowie. Prosty kręgosłup to ważna sprawa. Statystyki w dzisiejszych czasach są przerażające, gdyż okazuje się, że coraz młodsze szkraby mają znaczne problemy z kręgosłupem i odczuwają znaczne bóle pleców. Może to spowodować poważne konsekwencje i zakończyć się nawracającymi dolegliwościami w dorosłym życiu. Przez określenie dobry tornister – https://www.plecaki.com.pl/pl/c/Plecaki-coolpack/155 -, z reguły mamy na myśli taki, który jest dopasowany do pleców malucha. Zatem plecak nie powinien być zbyt duży i musi mieć regulowane szelki. Musi mieć też pasek piersiowy, by szelki stale się nie zsuwały z ramion — zwłaszcza u szczupłych maluchów albo w zimowe dni ze śliskiej kurtki. Najlepiej byłoby, żeby plecak miał wyprofilowane plecy. To najważniejsze. Tornister (www.plecaki.com.pl/pl/c/Plecaki-szkolne-dla-dzieci/50) powinien być wygodny nie wyłącznie od strony zdrowotnej, ale także od logistycznej. Musi posiadać kilka przegród — na zeszyty i podręczniki, na jedzenie oraz na rzeczy na W-F. Poza tym, musi posiadać również kieszeń na butelkę.

Ważnym elementem będzie też uchwyt, by plecak dało się zawiesić na haczyku przy ławce czy w szatni i odblaski, które powinny być wszyte do plecaka tak, by nasz smyk był doskonale widoczny na ulicy wieczorem.