Dla dzieciaków

Narodziny dziecka to najcudowniejszy moment w życiu wszystkich matek – oto na świat przyszedł ich skarb

Niejedna mama niezwykle kocha swoje dziecko. Pragnie z nim spędzać każdą wolną minutę i radować się tym, że ma możliwość patrzeć codziennie na wzrost swojego szkraba.
Jednakże, urlop macierzyński trwa zaledwie rok.

mieszkania

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy zdaje się nam, że to niewystarczający czas. Niestety po tym czasie kobiety muszą wrócić do biura. Znaczna część z nich nie wyobraża sobie, aby zostawić swoją kruszyną na cały dzień z babcią lub w żłobku, szukają więc innego sposobu. Jakiś procent z nich decyduje się wrócić do biura na pół etatu. Wówczas świetnym pomysłem będzie klub malucha. Jest to zamiennik dla żłobka, gdyż przyjmowane są tam dzieci pomiędzy 12 miesiącem i 3 rokiem życia i wyłącznie na 5 godzin dziennie. Dlatego jeśli mama uroczego szkraba pracuje kilka godzin dziennie, to będzie mieć czas jeszcze dojechać z pracy i odebrać swoje dziecko przed upływem ograniczenia czasowego. Klub malucha jest rewelacyjnym miejscem, gdzie nasz skarb może nawiązywać kontakt z innymi maluchami.

Ten wpis jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę na kolejne posty? Zatem nie ociągaj się i klikaj weekend na podlasiu w ten link.

Jest to bardzo ważne w rozwoju każdego bobasa. A 5 godzin to idealna dawka, gdyż taki brzdąc potrzebuje również bliskości z mamą, gdyż w taki sposób pewnie się bezpiecznie. Wie wtedy co to miłość i akceptacja. Zatem taki wyważony podział dnia pomiędzy spędzaniem czasu z mamą oraz z kolegami wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Nawet jeśli musimy wrócić do pracy na więcej aniżeli 4 godziny dziennie, to możemy poprosić swoją teściową albo zaprzyjaźnioną sąsiadkę o odebrania berbecia z klubu i nakarmienie go przygotowanym wcześniej obiadem, zanim nie wrócimy z biura.