Zdrówko

Nalewki z podhalańskich gór doskonale smakują oraz posiadają drogocenne właściwości lecznicze

Domowe nalewki są zawsze dobrym rarytasem dla domowników oraz gości. Przepisy najczęściej są od pradziada i w 100% naturalnym wyrobem, wykonywanym domowym sposobem.

nalewki

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Receptura przechodzi z pokolenia na następne pokolenie z niezmiennym przepisem, aby pielęgnować tradycje rodzinną. Nalewka z Poronina znana z lat 30 XX wieku. Jest wykonywana tradycyjnym domowym przepisem z użytkiem cennych ziół czy też roślin z samego serca tatrzańskich gór. Kompozycja na nalewki nie tylko świetnie smakują, ale też mają zbawienne cechy zdrowotne. Należałoby wspomnąć o Litworówce świetnej podhalańskiej nalewce przetwarzanej według tradycyjnych podhalańskich receptur przy użyciu substratu arcydzięgielu litworu, bardzo rzadkiej rośliny, spotykanej w Tatrach o drogocennych własnościach zdrowotnych – doczytaj tutaj.

nalewka w dekoracyjnej butelce

Autor: thedabblist
Źródło: http://www.flickr.com

Nalewka cechuje się korzennym aromatem, jaka jest też poparta smakiem ekologicznego miodu. Nalewka ta oddziałuje zdrowotnie na układ nerwowy, działając uspokajająco czy wspomaga w leczeniu bólów głowy, a także aktywizuje trawienie. Następną drogocenną o okazałych cechach uzdrawiających i fantastycznym smaku stanowi nalewka Litworówka z kwieciem czarnego bzu. Wśród składników wyczujemy także arcydzięgiel litwor oraz żeń-szeń. Siła tych składników zapewnia dużo dobrodziejstw leczniczych. Poprawia apetyt, działa uspokajająco, a również poprawia prace serca oraz nerek. Prócz tego kwiat czarnego bzu pomaga w stanach przeziębienia i poprawia odporność.

Natomiast wzmacnia pracę układu pokarmowego, czyści organizm z toksyn, działa bakteriobójczo oraz przeciwgrzybicznie bądź wspiera w leczeniu migreny, i działa uspokajająco nalewka Litworówka z liścia arcydzięgla litworu. Doceniona nalewka Cytrynówka stanowi tradycyjną nalewką z skrupulatną formułą i przepisem z domów pradziadów zamieszkujących serce podhalańskich gór. Fenomenalny smak cytryny z naturalnym miodem wzbogaca bajecznym aromatem oraz smakiem.

Doczytaj –

Nalewka z Poronina nie tylko jest wzbogacona zachwycającym smakiem, ale również prawidłowo oddziałuje na nasze zdrowie. Są też idealne jako nalewki na prezent, gdyż ubogacą podniebienie każdego smakosza.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do tak samo fajnych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę operacja laserowa oczu i czytaj to, na co będziesz miał ochotę.

Nalewki na prezent okolicznościowe czy również bez okazji zawsze będą miłym akcentem dla znajomych.