Dla dzieciaków

Najważniejsze zakupy dla Twojego maluszka- jakie rzeczy należy nabyć na początku

Gdy oczekujecie na przyjście dziecka i po raz pierwszy przeglądacie oferty sklepu z artykułami dla noworodków, możecie doznać mniejszego lub większego zawrotu głowy. Nie obejdzie się bez listy zakupów! Sprawdźcie z czego powinna składać się wyprawka dla niemowlaka.

Akcesoria dla dzieci

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com
Waszym pierwszym krokiem będzie prawdopodobnie zakup ubranek. Przy ich wyborze musimy pamiętać, aby ubranka były wykonane z naturalnych materiałów. Dla noworodka przyda się około 5-7 zestawów, takich jak np. body na krótkim i długim rękawem, pajacyki, śpioszki a także kilka ciepłych sweterków, skarpetek, dwie pary rękawiczek i czapeczek. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar – najlepiej kupić ubranka w różnych rozmiarach od 50 do 62. Wówczas jest szansa, że ubranka będą dobrze dopasowane.

Pamiętajcie, że noworodki rosną w bardzo szybki tempie, dlatego choć urocze wzory są dużą pokusą to nie ma co przesadzać z ilością ubranek. Z kolei ilość pieluszek to już zupełnie dowolna kwestia. Większy zapas z pewnością nie pójdzie na marne! Możemy wybrać pieluszki flanelowe lub jednorazowe. Nawet jeśli jeśli do przewijania dziecka będziecie wyłącznie używać drugiego rodzaju, to pieluszki flanelowe – akcesoria dla dzieci – mogą przydać się do wycierania dziecka chociażby podczas karmienia piersią. Warto zatem kupić kilka tradycyjnych pieluch z uwagi na rozmaite możliwości ich zastosowania! Jeśli niemowlak przyjdzie na świat w czasie zimy przyda się również kombinezon, który zabezpieczy przed wychłodzeniem.

Niezbędny jest także kocyk – najlepiej jeden gruby i jeden z cieńszego materiału.

Czy pragniesz wyszukać pokrewny materiał? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten odsyłacz i zerknij na stronę, która niewątpliwe również przypadnie Ci do gustu!

Rożek dla niemowlaka pomoże przygotować go do snu i ułatwi utrzymanie właściwej pozycji. Nie możemy zapomnieć również o niezbędnych kosmetykach i produktach do pielęgnacji. Poza tym dobrze jest porozmawiać z pediatrą przed urodzeniem dziecka w sprawie kupna apteczki dla noworodka. Niezbędne są także akcesoria takie jak: specjalne nożyczki lub obcinaczki do paznokci, mięciutka szczoteczka do czesania, zestaw do karmienia, podkłady do przewijania, specjalna plastikowa wanna, myjki frotte i miękkie ręczniki kąpielowe. Większe zakupy obejmują rzecz jasna łóżeczko i wózek. Przyda się kołderka, poduszka typu klin, trzy prześcieradła, materac i podkłady ochronne. Warto kupić także smoczek uspokajający – .Musimy zwrócić uwagę na kształt i materiał z jakiego został zrobiony smoczek.

Ten tekst wydał Ci się ciekawy? Masz ochotę na następne posty? Zatem nie zwlekaj i klikaj czapeczki dla noworodka w ten link.

Inne smoczki przeznaczone są dla noworodków a inne dla starszych niemowląt (tak samo jest z butelkami). Warto przemyśleć również zakup pozostałych produktów do opieki nad dzieckiem takich jak laktator, podgrzewacz do butelek, czy zawieszka do smoczka. Taka zawieszka do smoczka nie tylko jest uroczym dodatkiem, ale przede wszystkim ułatwi zachowanie odpowiedniej higieny smoczka smoczka.

Dzięki przygotowaniu pełnej listy produktów zyskacie pewność, że Waszemu maluszkowi niczego nie zabraknie a tym samym unikniecie zbędnych kosztów.