Edukacja

Najpopularniejsze kierunki edukacji wyższej, czyli ciągła przewaga humanistów.

Co roku kolejne dziesiątki tysięcy abiturientów wybiera swój kierunek studiów, dzięki czemu decyduje też o całym swoim dorosłym życiu. Zadanie to jest na pewno szczególnie trudne i przynoszące mnóstwo problemów. Z tego też powodu nie ma nic dziwnego w tym, że sporo młodych ludzi sugeruje się spopularyzowanymi w danym okresie tendencjami, które niejako oddają panujące wśród członków społeczeństwa nastroje i najpilniejsze zapotrzebowania przedstawiane przez obecne czasy.

Typem studiów, które od wielu lat sprawują niezawisłe rządy w polskiej edukacji wyższej, na pewno są studia humanistyczne. Wśród nich szczególną popularność nieustannie zyskują natomiast: prawo, psychologia i filologia polska. Według najnowszych badań to właśnie ten ostatni kierunek przyciąga, w paru ostatnich latach największą ilość kandydatów. Nie ma w tym jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ nasza ojczyzna może się poszczycić naprawdę ogromnym dorobkiem artystycznym, którego zgłębianie jest samą przyjemnością. Co więcej liczba perspektyw zatrudnienia dla studentów politologii, wzrasta każdego dnia. Najnowszą interesującą alternatywą na pewno są niezwykle spopularyzowane w dzisiejszych czasach kursy języka polskiego Warszawa dla obcokrajowców, którzy władają naszą mową na poziomie co najmniej marnym. Więcej przeczytasz pod linkiem .

Szkolnie

Autor: mosaic36
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby przetestować ową popularność można skorzystać z cudu dzisiejszej techniki. Wystarczy bowiem tylko wpisać w przeglądarkę hasło typu: kursy języka polskiego Warszawa lub kursy językowe dla cudzoziemców, a na naszych ekranach na pewno ukaże się mnóstwo placówek, które wśród studentów polonistyki prowadzą intensywną rekrutację. Oczywiście filologia polska to nie jedyny kierunek, który w dzisiejszych czasach cieszy się nadzwyczajną popularnością. Innym interesującym trendem z pewnością są także rozmaite filologie niestandardowe, czyli na przykład: szwedzka, ukraińska, węgierska i mnóstwo innych, które pozwalają na dogłębne poznanie języka i kultury danego kraju. Zobacz kurs polskiego w Warszawie.

Niezależnie od tego który kierunek wybierzemy warto przy podejmowaniu decyzji uwzględnić swoje pasje, jak i panujące obecnie w społeczeństwie nastroje. Tę drugą kwestię z pewnością odzwierciedlają spopularyzowane w danym okresie kierunki studiów.