Zdrówko

Najlepszy sprzęt to pewność sukcesu w wielu różnych działaniach. Tak jest faktycznie z niezawodnym euroklavem

Dobry euroklav musi mieć sprawny program do sterylizacji instrumentarium do błyskawicznego użytku. Najlepiej, jak po włączeniu podgrzewacza początkowego realna była sterylizacja nieopakowanych instrumentów w okresie około piętnastu minut. Najlepszy euroklav musi dysponować 4 programami sterylizacyjnymi i 2 programem testowymi.

Dość właściwe, by były pozostałe dodatki, jak błyskawiczne programy do sterylizacji opakowanych a także nieopakowanych instrumentów oraz program ochronny dla łagodnej sterylizacji dla instrumentów, zwłaszcza tych wrażliwych na temperaturę sto dwadzieścia stopni Celsjusza. Ważna jest również tematyka zużycia wody. Powinnien być system jednorazowego zużycia wody, co oznacza, że zużyta woda (jonizatory wody) nie będzie po raz kolejny używana, lecz automatycznie usuwana. Jednak, staranne przygotowanie instrumentów do sterylizacji może spowodować, iż nie pozostaną na nich żadne pozostałości środków czyszczących, które byłyby w stanie dostać się do euroklavu.

narzędzia

Autor: M C Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

W takiej sytuacji, jest możliwość normalnego użycia tej samej wody, dzięki czemu można zaoszczędzić na kosztach wody. Jednocześnie, niezwykle ważne jest suszenie, co od lat podkreślają bakteriolodzy. Sprawa ta nawet znalazła uznanie w grupie zajmującej się tworzeniem normy. Na przykład, dla euroklawów klasy S stawia się najbardziej weryfikacyjne kryteria. To oznacza, że wilgotność końcowa instrumentów musi być mniejsza od 0,2% tekstyliów od 1,0%.

Właściwy euroklav musi cechować się pewnymi właściwościami (sprawdź Przykładowo, proces sterylizacji musi być poprzedzony głęboką próżnią początkową, jaka ma na celu najlepsze usunięcie powietrza. Co istotne, penetracja pary w takich warunkach jest bardzo dokładna więc zagwarantowana jest znaczna niezawodność sterylizacji.


Co jeszcze należy wiedzieć?

Wykorzystanie próżni w ostatniej fazie procesu gwarantuje najlepsze wysuszenie sterylizowanego wsadu w dość krótkim czasie. Dzięki dodatkowo zastosowanej próżni początkowej można skrócić czas całego procesu zapewniając jałowość wsadu plus jego dokładne wysuszenie. Odpowiedni euroklav musi być także jak najbardziej bezpieczny.

Jak uważasz? Czy uda Ci się znaleźć dane na omawiany wątek? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (https://apteczka-madrali.pl/93-bariatria) i odszukaj informacje tutaj.

Najlepiej jak drzwi komory są otwierane i zamykane przy pomocy poręcznego uchwytu (zobacz kompletną ofertę na tej stronie). To sprawia, że mechanizm pracuje niezwykle płynnie, co powoduje, iż obsługa nie nastręcza najmniejszych problemów. Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji euroklav natychmiastowo rygluje drzwi, co zabezpiecza komorę przed nieoczekiwaną dehermetyzacją.