
W 1791 zamyślano zbudować w tym miejscu warzelnie soli, gdyż na terytorium Ciechocinka odkryto wtedy solanki. Z roku 1829 pochodzi pierwsza adnotacja o uzdrawiającym działaniu tutejszych źródeł. Pierwsze ablucje miały się odbywać w leciwej oberży folwarcznej na ulicy Bema. Znacznie przyśpieszyło to rozwój tejże miejscowości.
Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy (https://rehab-terapia.pl/czy-mozna-wyleczyc-alkoholizm-bez-terapii/) naszego opisu zachęcamy do kolejnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twe wątpliwości.
Dnia 4 lutego roku 1919 Ciechocinek otrzymał prawa miejskie. Ciechocinek był najważniejszym kurortem w Królestwie Polskim w XIX wieku. Największym problemem Ciechocinka były powodzie w latach 70 XX wieku, w tamtym czasie wybudowano tutaj wodną elektrownią która pełni także funkcje zbiornika retencyjnego.
Ciechocinek nadal jest miastem o charakterze zdrojowym. W mieście prawie przemysł nie istnieje, znajdują się tutaj m.in. lecznice kuracyjne, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, pijalnia wód mineralnych, motele, lokale, warzelnia soli. Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń parków, kwietników i dywanów kwiatowych. Bazą rozwoju są wody mineralne, m.in.: chlorkowo-sodowe oraz jodkowe, które czerpią z licznych na tym obszarze zdrojów solankowych. Leczy się w tej okolicy schorzenia organów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, układu krążenia, rematoidalne zapalenie stawów.

Pragniesz poznać większą ilość wiadomości na ten temat? Jeśli tak, to kliknij tu oraz zdobądź pomocne szczegóły (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/) – niewątpliwie ono także będzie dla Ciebie pasjonujące!
Przystępne położenie przy drodze A1 czyni Ciechocinek swobodnie osiągalnym punktem do wypoczynku weekendowego dla mieszkańców Gdańska, Łodzi czy Stolicy.