Bez kategorii

Najlepsze dla ducha i ciała – kąpiele w solach leczniczych. Wpływają cudownie na kondycję psychiczną i fizyczną

Kąpiel solankowa to w najwyższym stopniu przyjemna i zdrowotna terapia. Woda z minerałami jest bogata w dobroczynne właściwości dla kości, skóry czy organów wewnętrznych. Dobrze sprawdza się dla osób dorosłych, ale też dla dzieci, szczególnie dla tych, które zbytnio często mają trudności z infekcjami dróg oddechowych.

Wody solankowe

Autor: David Skinner
Źródło: http://www.flickr.com
Solanka rozluźnia, wycisza i poprawia kondycję psychiczną.

Jeśli myślisz, że ten artykuł jest godny uwagi, to co pomyślisz, gdy zobaczysz więcej wiadomości z tego źródła (http://medimix.pl/)?. Po prostu kliknij tutaj i zobacz.

Jeśli chodzi o sole lecznicze nadaje się prawie dla każdego. Solanka to właściwie wody chlorkowo-sodowe, które zawierają nie mniej niż 1 g składników stałych w 1 dm³. Generalnie jest tak, iż wody o stężeniu mniejszym niż półtora procent określamy jako wody słone, zaś o stężeniu wyższym niż ka wartość właśnie jako solanki, więc są one najlepsze do leczniczych kąpieli solankowych. Takie wody, jak wody mineralne zawierają zasadnicze jony, ale także jony dodatkowe. Do najbardziej powszechnych można zaliczyć jony jodu, magnezu lub potasu. A jak działa solanka? Solanka wywołuje wiele reakcji. Poprzez receptory skóry, hormony tkankowe, a przede wszystkim autonomiczny układ nerwowy jest w stanie dostać się do organizmu wywołując mniejszy poziom nadpobudliwości nerwów ruchowych i czuciowych, powoduje lepsze ukrwienie skóry, normalizuje ciśnienie krwi, serce lepiej pracuje, materia ma bardziej normalną przemianę.

Może Cię zainteresować –

Łaźnia

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomo, że znaczna ilość tych reakcji jest zależna od działania autonomicznego układu nerwowego czy układu krążenia, ale także od wieku, ewentualnych chorób. Temperatura kąpieli powinna być dokładnie ustalona, czyli pierwsze kąpiele muszą być organizowane w temperaturze 35-36 stopni, temperatura może wzrosnąć do trzydziestu ośmiu stopni Celsjusza. Pierwsza kąpiel ma ograniczoną ilość czasu i nie może przekraczać dziesięciu do dwunastu minut, każda kolejna jest już dłuższa o dwie minuty. Zaś maksymalny czas kąpieli nie może przekraczać dwudziestu czterech minut. Kąpiele należy wykonywać raz w tygodniu, w serii po 8-10 zabiegów. Dla dzieci i młodzieży jest troszkę odmienna proporcja, czyli dwie kąpiele tygodniowo w roztworze 2-procentowym solanki (temperatura trzydzieści siedem stopni).

Źródło artykułu: sól jodowo bromowa

Seria kąpieli, jakie trwają 10-15 minut zawiera 12 zabiegów. Jednocześnie nie każda osoba powinna korzystać z kąpieli solankowych. Najistotniejsze przeciwwskazania to choroby naczyń wieńcowych, problem z krążeniem czy przebyty zawał serca. Kąpiele solankowe nie mogą być też przeprowadzane w sytuacjach ostrych chorób przewlekłych, ukrytych psychozach, nadczynności tarczycy czy nowotworach.

Kiedy będziesz zdania, że zaprezentowany w tym serwisie post jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a znajdziesz więcej informacji (https://www.polmedico.pl/oferta/implantologia/) analogicznych materiałów.

Pamiętajmy o tym, gdyż czasami to co pomaga większości, dla pozostałych może być groźne.