Dla dzieciaków

Najistotniejsze jest zaangażowanie, a więc rowery całkiem nowe, kontra używane

Rodzajów rowerów jest całkiem sporo no i jeszcze wcale nie aż tak dawno temu po wielu dostępnych ludziom lokalizacjach „śmigało” bardzo dużo dzieci, ścigających się na nich. W obecnej chwili coraz to mniejsza liczba dzieciaków wychodzi na dwór – aktywność fizyczna dosyć mocno SPAda, a przecież my sami pamiętamy, jak dużo frajdy daje taka przejażdżka, zarazem utrzymując nasze własne ciało sprawnym.

wyprawki

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
plecak męski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Co tu zrobić? Oczywiście wyciągnąć swoje dziecko na rower i pokazać mu, jak wiele może dać to przyjemności. Co jednak zrobić, gdy dziecko to w ogóle nie zainteresuje lub całkiem przeciwnie – nie będzie nawet chciało z niego zejść?
rowery

Autor: stevendepolo/ flickr.com
Oczywiście praktycznie zawsze mamy nadzieję, iż nastąpi ta druga opcja – iż nasze dziecko choć trochę pokocha jazdę na rowerze i odnajdzie pretekst, aby wyjść chociaż trochę na dwór. Czasami też zdarza się, iż nasze dziecko namawia na to swoich przyjaciół, którzy mogą albo i nie do niego dołączyć – takiego rodzaju reakcja łańcuchowa niewiarygodnie bardzo często dobrze robi wszystkim naokoło, a rowery – często jeszcze nasze własne, idą „w ruch”.

Czy zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej szkoła dwujęzyczna wrocław i przejrzyj tam nowe fascynujące wątki. Nie zwlekaj!

Co jednak jeśli nie mamy już własnego roweru? Jaki kupić dziecku na początek? A więc bardzo wiele jest zależne od samego dziecka – jeśli nie jest zaciekawione, a dobrze wiemy, że może mu się spodobać lub jest zainteresowane no i chce od razu własny, to mimo tego, że jest to niewiarygodnie rozbieżne, trzeba postąpić w identyczny sposób – przekonać się, czy dziecko naprawdę będzie jeździć.

Już wcześniej używany rower jest w takiego typu wypadku najlepszym rozwiązaniem – możemy go odkupić od kogoś nawet i za dosłownie grosze, dzięki czemu nie po wydajemy na marne nawet kilka stów za coś, co nie będzie używane. Zaś z następnej strony dzięki temu, jeżeli dziecko wykaże spore zainteresowanie oraz będzie chciało jeździć, będziemy mogli na spokojnie zacząć zbierać oraz kupić mu wyśniony rower.