Dla dzieciaków

Nabywamy zabawki dla malucha

Zabawki powinno posiadać już parotygodniowe dziecko. Kształtują, bawią, nauczają. Ale mogą być również przyczyną kłopotów. W jaki sposób kupować zabawki dla niemowlaka, ażeby były one dla niego pewne?
Dużo pisze się o tym, że własne zabawki musi posiadać już nawet kilkutygodniowe maleństwo.

Nie służą one już albowiem, jak dawniej, jedynie do zabawy. Dzięki nim maleństwo rychlej ogarnia świat, uczy się nowych form, kolorów a także dźwięków. Toteż dzisiejsi rodzice lub babcie nie mają wyrzutów sumienia, gdy kupują niemowlęciu następne grzechotki, łamigłówki czy maskotki, wszak to wszystko po to, aby niemowlę harmonijnie się rozwijało. Jeśli chodzi o zabawki sklep internetowy ma ich w ofercie bez liku Więcej.
krajobraz - zabawki

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiego rodzaju zabawki kupować dzidziusiom? Zabawki dla osesków muszą być w mocnych (np. czarno-białe) bądź mocnych zabarwieniach – czerwonym, kanarkowym, zielonym. Sprawdzają się te, na których mocno uwydatniono twarze, np. klocki z narysowanymi oczami lub ustami, bowiem maluszki koncentrują wzrok właśnie na takich fragmentach.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, to tu jest notka spod linku (https://tablicowo24.pl/kategorie/ramy-plakatowe/), która także zawiera niezwykle ciekawe dane na przedstawiany tutaj temat.

Około 3.–5. miesiąca życia, gdy potomek zaczyna poznawać świat nie tylko spojrzeniem, ale także dotykiem, wskazane jest kupować mu gadżety o zróżnicowanej fakturze, na przykład chropawej bądź pofałdowanej. Następnie, około 5.–6. miesiąca, kiedy niemowlę umie już chwytać różne przedmioty, interesujące stają się dla niego zabawki wydające dźwięki po uchwyceniu ich lub potrząśnięciu.

Najlepiej jeżeli zabawki dla osesków wykonane są z plastiku, na zabawki z drewna przyjdzie czas, więcej przeczytasz tam – . Pożądane w tym wieku będą rozmaitego typu przytulanki, grzechotki czy układanki.