Dla dzieciaków

Na podwórku pada? Najlepiej spędź ten czas z bliskimi! Jak? Przy dobrej grze!

W obecnych czasach zabawy z rodziną, takie jak bawienie się w gry planszowe w czasie brzydkiej pogody wydaje się, iż trochę „odeszły w cień” z powodu ukazania się takiego typu gadżetów jak choćby komputery, tablety, telefony, oraz ich bardziej zaawansowanych alternatyw, takich jak laptopy czy smartfony, a nawet coraz bardziej znane smartwatche.

Jak się jednakże okazuje, wiele dzieci wcale nie chce jak większość rozmyśla „siedzieć z nosem w monitorze”, tylko bardziej rodzinnie spędzać czas. Wspomniane powyżej gry planszowe są idealnym wyjściem dla nie tylko tego konkretnego dziecka, ale i dla jego rodziny.
gry

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Obecnie panuje tak nazywana „era komputera” – przez co wielu spośród nas, szczególnie dzieci, które to się w niej urodziły – po zapominali, że istnieje coś takiego jak świat „Zewnętrzny” lub jest w taki sposób wychowywany, iż tablet czy też laptop jest to jego najlepszy „kumpel”. Dość sporo rodziców, z powodu zazwyczaj braku czasu, daje dziecku, które mu „przeszkadza” tablet lub telefon, na którym to ono „zajmuje się sobą”.

Chcesz dowiedzieć się coś równie użytecznego? Ekstra, ta strona www nauka gry na perkusji z pewnością okaże się dla Ciebie wartościowa, gdyż znajdziesz na niej sporo tego typu danych.

Niestety jak ukazało już dość dużo badań, takie „zajmowanie się sobą” powoduje u coraz to bardziej młodych dzieci uzależnienie od komputera albo powoduje, że dziecko zamiast bawić się, szuka „rozrywek” w sieci internetowej, w której nie wiadomo, na co oraz na kogo trafi.

Najlepszym wyjściem, by dziecko „nie po zamykało się w sobie”, jest tak naprawdę spędzanie z nim czasu, chociażby grając z nim w różne gry, które to będą rozwijać jego imaginację, uczyć sporo ciekawych rzecz, a przede wszystkim – spowodują, iż my sami poświecimy swojemu dziecku należyta uwagę.

Nie ociągaj się – aktualny wpis (http://ipschool.pl/pl/primaryschool/staff) już jest na naszej stronie. Kliknij w poniższy link i tam znajdziesz masę dopełniających informacji na temat tego inspirującego zagadnienia.

Dobrze wybrane gry planszowe sprawią przyjemność nie tylko dziecku, ale również nam samym, odbudowując zarazem dobre relacje między rodzicem a dzieckiem.