Zdrówko

Na dobre i na złe – jak uniknąć małżeńskich kłótni

Ślub to wyczekiwany moment w życiu w zasadzie każdej osoby. Zapatrzeni w siebie nie zawsze uświadamiamy sobie, że zakochanie to dopiero początek wspólnej drogi – prawdziwa miłość wymaga prawdziwego zaangażowania. Wszystko jest wspaniale, gdy wpatrzeni w siebie przechodzimy przez życie z uśmiechem na twarzy. Problemy zaczynają pojawiać się wówczas, gdy nie umiemy przeciwdziałać pojawiającym się … problemom.

małżeństwo

Autor: @sage_solar
Źródło: http://www.flickr.com
Na pojawiające się kłótnie i sprzeczki w rodzinie jedni reagują z dystansem inni uważają je za stratę czasu, a jeszcze inni frustrują się i są skorzy do jak najszybszego rozwiązania problemu przez rozstanie. Czy jednak rozłąka jest w stanie rozwiązać sytuację? Oczywiście nie. Małżeństwo, nawet najdoskonalsze nie obywa się bez kłótni i niejasności. Cała sztuka polega na tym, aby wykorzystać je w pozytywny, a nie negatywny sposób. Sprzeczki i kłótnie nie pojawiają się bowiem znikąd. Zgoda wymaga zaistnienia nici porozumienia między obydwojgiem małżonków i właśnie o to porozumienie powinni zabiegać. Te małżeństwa, które pomimo szczerych chęci nie są w stanie dojść do porozumienia powinny skorzystać z terapii (ważne źródło).

Terapia małżeńska (czytaj więcej) to niezawodny sposób na znalezienie rozwiązania małżeńskich sporów.

Zaintrygowały Cię notki podane w naszym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także stomatolog krakow analogiczne wiadomości, dotyczące tego działu. Przejdź do kolejnej witryny.

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jakie odczucia i skryte emocje nami rządzą. Niektóre wynikają z wczesnych doświadczeń, jeszcze z okresu dzieciństwa, inne rodzą w toku relacji z pierwszymi parterami. Niekiedy też sami – nawet jeśli bardzo chcemy – nie potrafimy ich w sobie dojrzeć. Jest to jednak niezwykle ważne,

małżeństwo

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

jako że bywa najczęściej podstawą naszych zachowań w relacji małżeńskiej. Stąd też uczestnictwo w terapii, a więc spotkaniach małżonków z terapeutą, który pełni w tym przypadku rolę pośrednika, osoby obiektywnej a jednocześnie znającej mechanizmy ludzkiego zachowania, może dać niezwykłe rezultaty.

W dniu ślubu młodzi przysięgają sobie wierność i miłość niezależnie od okoliczności i sytuacji. Życie nie jest przewidywalne i okoliczności nie zawsze będą sprzyjające. Ważne, by w takich chwilach znaleźć wspólny język, zrozumienie i rozwiązanie niesprzyjającej sytuacji. Wymaga to od małżonków zaangażowania i oczywiście solidnej pracy. Dzięki terapii małżonkowie mogą poznać skuteczne narzędzia, które im to ułatwią.