Zdrówko

Na czym polega leczenie wzroku laserem? Czy jest bezpieczne? Jakie może zagwarantować rezultaty?

Masz już dosyć okularów i soczewek, a wada wzroku nie pozwala komfortowo uprawiać sportu. Może dobrym rozwiązaniem będzie laserowa korekcja wzroku. Jest to bezpieczna chirurgiczna metoda wyleczenia nadwzroczności, krótkowzroczności a także astygmatyzmu.

wzrok

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Ażeby się odpowiednio przygotować do tego zabiegu trzeba wiedzieć o kilku sprawach. Są nieodzowne przed zabiegiem. Każda osoba planująca zdecydować się na zabieg jest wstępnie kwalifikowana na konsultację przez lekarza. Analizuje on stan oka, wykonuje szczegółowe badanie wzroku, wszystko po to, żeby jak najlepiej dobrać zabieg do stanu pacjenta. Samo leczenie wzroku z wykorzystaniem lasera trwa kilkanaście minut, przy pomocy kropli znieczulających jest zupełnie bezbolesny. Wynik operacji jest bardzo szybki. Zabieg pozwala na trwałe pozbyć się wad wzroku nawet takich do +10 dioptrii.

Jak się zachować po przeprowadzonym zabiegu? Od razu po wszystkim odczuwać można lekkie pieczenie, wrażliwość na światło, łzawienie. Objawy ustępują zwykle po kilku godzinach. Wielką zaletą takiej metody leczenia jest szybka rekonwalescencja. Najczęściej po dwóch dniach można powrócić do pracy. Musimy jednak pamiętać o ścisłym przestrzeganiu zaleceń. Najbardziej powinniśmy zrezygnować z wizyt na basenie na dwa tygodnie.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://www.reha-kompleks.pl/o-nas/konsultacja-neurologiczna/) także ma równie ważne informacje – nie wahaj się, tylko przeczytaj go.

Należy też odpuścić makijaż oczy na okres około dwóch tygodni. Zalecane jest także ograniczenie aktywności przed komputerem, powinniśmy także stronić od aktywności fizycznej. Pamiętajmy koniecznie o ochronie oczu przed słońcem (konieczne są więc okulary przeciwsłoneczne). Unikać należy także zadymionych i zakurzonych miejsc.

zbadaj wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu podejściu wyniki tak przeprowadzonego zabiegu będą w najwyższym stopniu obiecujące, nie trzeba się także obawiać konsekwencji, jakie najczęściej wynikają z braku przestrzegania zaleceń pooperacyjnych. Pamiętać powinniśmy, iż laserowa korekcja wzroku to nie jest zbyt zawiły zabieg – , jednakże oczy są bardzo wrażliwe, więc należy starać się pozwolić im odpocząć. Nie możemy więc narażać ich na niezbyt korzystnie działanie niektórych czynników, a tak właśnie postąpimy, kiedy nie zastosujemy się do zaleceń po zabiegu.