Bez kategorii

Na czym polega Laserowe leczenie schorzeń oka?

Bez lasera nie jest łatwo wyimaginować sobie dzisiejszą okulistykę. Urządzenia te są bardzo precyzyjne, sterylne jak też nadzwyczaj szybkie.
Wykorzystuje się je do korygowania wad wzroku, kuracji schorzeń siatkówki, zaćmy, jaskry.

laserowa korekcja wzroku kraków

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowe leczenie schorzeń oczu jest realne od nie tak dawna. Powszechne zastosowanie laserów w okulistyce to początek lat osiemdziesiątych zeszłego stulecia. Dzisiejsi okuliści użytkują kilka kategorii laserów, natomiast wybór narzędzia (sklep z narzędziami) zależy od rodzaju zabiegu a także części oka, która ma być poddana kuracji. Aczkolwiek może to brzmieć całkiem paradoksalnie – lasery kurują poprzez niszczenie. Upraszczając problem, lasery błyskawicznie jak też precyzyjnie likwidują komórki, w które zostały wycelowane, zaś laserowana tkanka odparowuje.

Jeżeli idzie o laserowe usuwanie katarakty. Używa się do tego tzw. lasery yagowe, jakie pracują jak nóż chirurgiczny. W trakcie operacji usuwa się popsutą soczewkę, lecz pozostawia jej „opakowanie”, zatem torbę soczewki. W owo miejsce wszczepia się później syntetyczną soczewkę. Z biegiem czasu owa torba może matowieć. By usunąć tak zwane zmętnienia, używa się laser yagowy, a więc taki, który ma możliwość przecięcia torebki soczewki oka wewnątrz oczu, bez potrzeby jego rozwierania. W ciągu kilku miesięcy enzymy oczne absorbują wyciętą torebkę zaś Pacjent odzyskuje dobre widzenie. W razie jaskry także pomóc może laserowa korekcja wzroku Kraków to miasto, w którym bez kłopotu odszukamy należytego specjalistę w owym zakresie.

O ile nie udaje się opanować jej przez używanie lekarstw obniżających ciśnienie w oczach, wówczas laser pozostaje najodpowiedniejszym wyborem. Laser niszczy też tak zwane męty.