Dla dzieciaków

Na czym opiera się waldorfski system nauczania?

Jeżeli pragniemy posłać dziecko do podstawówki, lecz nie chcemy, aby było ono traktowane jak trzydzieści innych w tej samej grupie, to mogłabyś wziąć pod uwagę szkoły prywatne.

W całej Polce są ich setki, a od placówek społecznych odróżniają się tym, że w poszczególnych klasach uczy się mniejsza ilość uczniów. Sprawia to, że wychowawcy mają więcej czasu dla każdego ucznia. To z kolei powoduje, że niepubliczna szkoła (zobacz super-edu.pl/korepetycje/chemia/nowy-sacz) podstawowa, stanowi naprawdę bardzo korzystne wyjście. To, co jeszcze odróżnia takie szkoły to to, że mają one swój indywidualny system nauczania. Ich filozofia nauczania może polegać na całkowicie odmiennym systemie niż ten, który znamy ze szkół publicznych. Przykładowo tego typu niepubliczna szkoła mogłaby być oparta na systemie montessoriańskim, który polega na tym, że ci sami wychowawcy mogą prowadzić dzieci przez całkowity tok nauki w podstawówce. Uczą oni większości przedmiotów, a wszystko ma na celu stworzenie specjalnej więzi pomiędzy uczniem a jego nauczycielem.

sklep z butami Clarks

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto takie szkoły wyróżniają się także tym, że dzieci uzyskują doświadczenie w niezwykle miłych i pięknie zaprojektowanych pomieszczeniach. Kolejną cechą jest to, że edukacja odbywa się w tematycznych cyklach, co ma zapewniać lepsze skupianie uwagi na poszczególnych tematach. Pedagogika waldorfska natomiast charakteryzuje się tym, że bardzo często stosowane są tam zajęcia praktyczne oraz artystyczne.

Warto także wiedzieć, że nie każda niepubliczna szkoła podstawowa jest oparta na typowych metodach nauczania. Niektóre z nich wykorzystują w tym celu zdobycze nowoczesnej socjologii i wiedzy o pracy ludzkiego umysłu.