Bez kategorii

Na co uważać kupując tornister dla dziecka?

Przygotowanie naszego dziecka, żeby poszło do szkoły jest prawdziwym wyzwaniem. Pierwsze dni w nowej placówce są to nerwowe momenty nie tylko dla dziecka, lecz także dla jego opiekunów.
Tornister jest to typ usztywnionego plecaka.

furby

Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on używany nie jedynie przez studentów i uczniów, lecz również używają go żołnierze w wojsku. Opiekunowie zakupując tornister dla swego dziecka powinni bardzo solidnie zastanowić się nad jego kupnem pozostawiając dziecku tylko wybór w odniesieniu do wyglądu. Tornister musi być szeroki i pakowny. Kręgosłup w szkolnym wieku cały czas się rozwija oraz bardzo łatwo można go skrzywić. Niezwykle istotne jest to, żeby ramiączka tornistra były nastawiane.

Chcielibyśmy Cię namówić do tak samo interesujących postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę wypoczynek zakopane i czytaj to, na co masz chęć.

Musi być on komfortowy oraz nie może w żadnym miejscu uwierać dziecka. Każdy rodzic również powinien zadbać o to, żeby dziecko nosiło tornister na obydwu ramionach. Bardzo często napotyka się dzieci, które noszą swoje tornistry jedynie na jednym ramieniu i nie zdają sobie sprawy jak bardzo nieodpowiedni wpływ może posiadać to na ich zdrowie. Taki zły nawyk przywieść może do bardzo wielu szkód.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Tył tornistra musi być usztywniony w tego typu sposób, aby przedmioty twarde nie wbijały się naszemu potomstwu w plecy. Powinien on również przywierać równo do pleców. Jest to bardzo istotne, ponieważ ma to znaczny wpływ na rozwój kręgosłupa dzieciaka. Bardzo dobrym wyjściem może być tornister na kółeczkach. Znakomicie odciąża on kręgosłup i dodatkowo potomstwo może go wykorzystywać jako torbę w podróży. Taki tornister musi maksymalnie ważyć 3 kg wraz z zawartością. Dzisiaj potomstwo w szkole ma niezwykle wiele podręczników oraz innych przedmiotów, które musi nosić każdego dnia do szkoły.

Niektóre ze szkół wprowadziły wagi, aby były na niej ważone tornistry uczniów. W przypadku, gdy waga zostanie przekroczona, uczeń zostawić może kilka rzeczy w szafce szkolnej, która jest do tego szczególnie przystosowana.