Dla dzieciaków

Na co trzeba zwracać uwagę podczas kupowania bezpiecznych zabawek?

Kiedy myślimy o zabawkach, najczęściej wyobrażamy sobie różne lalki, samochodziki albo pluszowe zwierzątka. Nie pamiętamy jednak, że nasze psiaki czy też kotki, zwłaszcza kiedy są jeszcze bardzo młode, również chciałyby się nieco pobawić.

Na szczęście w branżowych sklepach jest ich bardzo dużo.
nauczyciel uczący dzieci

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com

Należy jednak uważać, gdyż nie wszystkie zabawki są uznane jako bezpieczne. W wypadku zabawki dla zwierzaków obowiązują podobne reguły, jak przy wybieraniu zabaweczek dla naszych dzieci. Dlatego też na wszelki wypadek nie powinniśmy nabywać przedmiotów, które zostały sprowadzone z Azji, czyli z Tajwanu czy Korei. W takich krajach dopuszczalne jest wykorzystywanie materiałów, z których nie powinny być wytwarzane żadne zabawki. Często zdarzają się też naruszenia dozwolonych cech, np. ilości ftalanów. Bardzo istotny jest też kształt zabawek, gdyż nie może on zawierać żadnych kanciastych krawędzi czy elementów. Bezpieczne zabawki dla zwierzaków mogą być niezwykle barwne, gdyż to wzbudza zaciekawienie czy nawet wyobraźnię.
Nabywając zabawkę, bez względu na to, czy jest to prezent dla malucha czy dla np.

Chcesz przejrzeć kilka kolejnych naszych artykułów? Rewelacyjnie! Spieszmy zatem donieść, że jesteśmy w witrynie (http://drstawowska.pl/botox-toksyna-botulinowa-botoks-bialystok,61.html) – odszukasz nas w poniższym linku.

kota, należy wtedy sugerować się wiekiem. Tutaj niezwykle pomocne mogą się okazać dane zamieszczone na opakowaniu. Może to być informacja tycząca się docelowej grupy wiekowej albo ostrzeżenie. Zabawka musi być dokładnie obejrzana przed jej kupieniem.

Chodzi tutaj o to, aby nie miała ona żadnych wystających elementów czy sztywnych krawędzi. Takie produkty muszą posiadać właściwe zaświadczenia i informacje zezwalające zidentyfikować wytwórcy.