Dla dzieciaków

Na co patrzeć, kiedy pragniemy kupić wanienkę dla pociechy?

Przyjście na świat dziecka przewraca obecne funkcjonowanie rodziny do góry nogami, nie znaczy to, że jest ono złe, zwyczajnie jest odmienne. Przykładamy uwagę na rzeczy, które do tej pory nam uciekały, a to co zdawało nam się istotne, od czasu do czasu traci na znaczeniu, przy zetknięciu z nowym członkiem familii. Nie mniej dziecko w pierwotnej fazie rozwoju potrzebuje własnych akcesoriów do pielęgnacji, jak i do pozostałego funkcjonowania, przez to przed rodzicami pojawia się dużo wątpliwości, jak chociażby to, jaka ma okazać się wanienka dla noworodka?

kąpiel

Autor: JoséMa Orsini
Źródło: http://www.flickr.com

Wanienka dla noworodka musi mieć właściwe atesty

Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, żeby miała ona odpowiednie atesty, potwierdzające, że jest zrobiona w taki sposób, żeby nie zagrażać życiu dziecka. Nie powinna posiadać ostrych kantów, powinna okazać się wykonana z solidnego produktu, tak żeby z łatwością dało się ją przenieść z łazienki, gdzie nalejemy wodę do pokoju, w którym planujemy kąpać maluszka.

Jeżeli musisz poznać inny tego typu punkt widzenia na rozpatrywaną w tym materiale sprawę, to przeczytaj więcej w omówieniu, które pogłębi Twą wiedzę.

Dodatkowo posiadają one różne wielkości, więc musimy się zastanowić nad tym, jak długo pragniemy w niej kąpać nasze dziecko, ponieważ musi być ona na tyle spora, aby mogło się ono w niej spokojnie położyć. Zobacz ten artykuł: wybór wanienki dla dziecka.

Wanienki dziecięce posiadają na dodatek różne akcesoria

Kupując wanienkę należy powiedzieć, że od razu mamy szansę nabyć do niej różnorakie akcesoria, które powinny nam usprawnić kąpiel. Mamy szansę na przykład zakupić odpowiednie wkłady z gąbki, lub z plastiku, które wsuwa się do środka wanienki, na nie kładzie się dziecko i mamy gwarancję, że się nam nazbyt nie zamoczy, ani nie napije wody. Na dodatek wanienki dziecięce (naklejki na ścianę dla dzieci) mogą być wyposażone w specjalne stelaże, dzięki którym wanienka będzie ułożona na odpowiedniej wysokości, a my nie będziemy musieli się do niej schylać, a więc radość z kąpieli maleństwa będzie jeszcze znaczniejsza. Są

kąpiel

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe

też wanienki, które posiadają zamontowany specjalny korek, wtenczas na specjalnym stelażu rozkłada się je w wannie, a po kąpieli wystarczy wyjąć korek i wypuścić wodę, przez co nie musimy nosić wanienki.

Musimy wiedzieć co nam się przyda

Jeżeli podejrzewamy, że stelaż nie będzie nam konieczny, to bez wątpienia podczas wyboru właściwej wanienki powinniśmy się przede wszystkim skupić na wyborze wanienki z właściwym atestem i w dobrym rozmiarze (więcej jeśli chodzi o meble do domu – tutaj). Dodatkowo można również zwrócić uwagę na produkt z którego jest zrobiona i na wysokość jej brzegów, tak by trochę starsze dzieci, miały szansę w niej swobodnie usiąść podczas kąpieli.