Edukacja

Może chciałbyś mówić dobrze w języku francuskim lub po niemiecku ?

Dziś, jeśli chcielibyśmy by traktowano nas poważnie trzeba posługiwać się językiem obcym. Nie trzeba świetnie pisać, czy nawet bezbłędnie mówić, trzeba potrafić się porozumieć. Niestety niewiele osób jest w stanie po zajęciach w szkole dogadać się z osobą spoza Polski. Z tego powodu najsensowniej uczyć się obcego języka w kraju, w którym jest on używany.

Francja

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com
I tak francuski we Francji na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę.Niemalże na 100% wyjdzie tak, że po miesiącu nauki na terenie Francji zaczniemy lepiej posługiwać się francuskim niż po paru latach nauki w szkole. Tak już jest, że kiedy przebywamy w miejscu, które wymusza na nas określone zachowania, to się do tego dostosowujemy. Tak właśnie jest z nauką języków obcych w państwie, gdzie tylko w tym języku można się dogadać. Dobrze skorzystać z takiej możliwości od najmłodszych lat, czyli wtedy, kiedy nasz umysł jest jak najbardziej chłonny, bo z później tego typu nauka zacznie nam przychodzić trudniej, ale jeżeli nie będziemy mieli innego wyjścia to i francuskiego człowiek się nauczy, żeby czasem nie umrzeć z głodu.

Naucz się dobrze niemieckiego

U naszych zachodnich sąsiadów można wyuczyć się ich języka, bo organizuje się kursy niemieckiego w Niemczech. To idealne rozwiązanie dla każdego, nie jedynie ludzi, którzy przygotowują się do egzaminów, ale również dla tych, którzy chcieliby umieć porozumieć się po niemiecku. Język niemiecki był nam wykładany w szkołach i niestety często zapominamy o nim równie prędko jak o ocenach na świadectwie. Dlatego warto pojechać na tego typu kurs, który w najlepszym otoczeniu pomoże nam opanować zdolność porozumiewania się w języku niemieckim. Cała oferta jest tutaj:

Język niemiecki

Autor: Rob S
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście możemy mieć jakiś strach, że będzie nam ciężko, ale zawsze, kiedy zaczynamy uczyć się czegoś nowego i zjawiamy się w nieznanym miejscu, pojawią się też obawy. Jednak w takiej sytuacji jak kursy niemieckiego w Niemczech warto raczej spoglądać na pozytywy, jakie wypłyną z tego typu sytuacji. Warto też być skupionym na sto procent, żeby z takiego rodzaju kursu skorzystać maksymalnie, bo wiadomo, że jak człowiek nie chce, to nawet gdyby dana osoba miała 200 świetnych korepetytorów, to to i tak na niewiele się zda.