Bez kategorii

Mity i stereotypy na temat sterydów, czyli ważne informacje o ich wpływie na zażywających

Wielu odwiedzających siłownię w pewnym momencie zaczyna marzyć o postawie i wyglądzie kulturysty. Przerzucają więc oni ogromną ilość ciężarów, pochłaniają ogromne ilości kurczaków, ryżu i różnych odżywek, ale wzrost mięśni jest niezadowalający. I wtedy może się pojawić pomysł wzięcia czegoś więcej, czyli właśnie sterydów. Wokół tych substancji pojawiło się dużo mitów i legend.

Przez większość społeczeństwa są one widziane bardzo niekorzystnie, a ludzi ich zażywających porównuje się wręcz do narkomanów.

Szczegółowe wiadomości na zaprezentowany w tym wpisie są Ci niezbędne? Bez paniki. Kliknij w podany link i wszystkie inne wątki tutaj (https://radom.centrumdemed.pl/implanty/) wyszukasz. Zachęcamy!

Fakt, że spoglądając na niejednego bywalca siłowni można wysnuć takie wnioski, ale prawda, jak to zwykle bywa, jest znacznie bardziej skomplikowana.

Faktem jest, że sterydy są szkodliwe, i faktem jest także, że niekiedy zabijają. Wszystko zależy od tego, co się zażywa, w jakiej ilości i w jakim składzie. Wielu ludzi nie mając zupełnie żadnej wiedzy w tym temacie kupuje specyfiki z nieznanego źródła, połyka je bez żadnej kontroli i tacy ludzie właśnie stanowią przyczynę takich a nie innych skojarzeń.

A tak naprawdę umiejętne, a przede wszystkim rozsądne zażywanie tych substancji tak szkodliwe nie będzie, jak powszechnie się wydaje. Spora grupa zawodników uprawiających sporty siłowe w pewnym momencie je stosowało, ale zabierając się za to po dobrym przygotowaniu nie niszczy się swojego ciała, a równocześnie w dużym stopniu polepsza swoje osiągi.

Jednak jeśli ktoś zaczyna zażywać bardzo duże ilości tabletek, to rzeczywiście przez kilku lat może bardzo zrujnować swoje zdrowie, nie wytrzyma mu wątroba albo pojawią się problemy z sercem. W czasie brania sterydów poza kontrolowaniem ich ilości niezwykle ważny jest systematyczny wysiłek, bez niego ich stosowanie mija się z celem.

Ponieważ powodują one szybki przyrost mięśni, to po zakończeniu używania również należy dalej trenować, aby mięśnie nie straciły sprężystości. Nie wolno także ich brać cały czas, doświadczone osoby robią tak zwane cykle, pomiędzy którymi praktykują mniejsze lub większe przerwy. Pamiętając o tych wszystkich zasadach i zachowując umiar na pewno można używać sterydów w taki sposób, żeby nie zrobić sobie krzywdy.