Zdrówko

Medycyna Naturalna – czy i kiedy można je zastosować?

„Ziołolecznictwo” ma wielowiekową tradycję w naszym kraju. Współcześnie, mimo istnienia olbrzymiej ilości medykamentów syntetycznych, ziołolecznictwo jest w dalszym ciągu popularne. Mimo powszechnego przekonania, że zioła mają własności wszechstronne oraz są lekami w pełni bezpiecznymi.

Nieprawidłowo stosowane mogą nam zaszkodzić. Natomiast lekarstwa ziołowe używane prawidłowo, będą nieocenionym elementem terapii poniektórych zaburzeń. Fitoterapia, zatem leczenie przy pomocy roślin, stosuje wiedzę o substancjach mieszczących się w ziołach i ich oddziaływaniu na organizm człowieka. Zioła to bezspornie wartościowe leki, które odgrywają istotną rolę w medycynie, niemniej jednak przy ich stosowaniu konieczne jest przestrzeganie określonych zasad. Jedną z najistotniejszych własności ziół jest ich wpływ na normalizację funkcjonowania organizmu człowieka. Niewątpliwą wartością leków roślinnych jest ich łagodniejsze działanie, mające związek z mniejszymi aniżeli w wypadku medykamentów syntetycznych działaniami ubocznymi.

ziołolecznictwo

Autor: KateMonkey
Źródło: www.flickr.com

Nawet przy wysokim ciśnieniu chory może nie odczuwać żadnych niepokojących objawów. Choroba ciśnieniowa jest określane mianem cichego zabójcy, gdyż z pozoru nie przypomina o sobie, a w rzeczywistości jest niczym bomba zegarowa. Da się zauważyć, iż, coraz częściej osoby cierpiące na choroby układu krążenia, np. miażdżycę naczyń krwionośnych, korzystają z metod niekonwencjonalnych, w tym bioenergoterapii. Czym zajmuje się bioterapia?

Z roślin uzyskiwane są różne części o oddziaływaniu zdrowotnym. Mogą to być: ziele, liście, owoce, kwiaty, nasiona, kora, kłącza bądź korzenie. Podstawową metodą konserwacji ziół jest suszenie, niemniej jednak składowanie ziół w takowej postaci wymaga szczególnych warunków, zatem ochrony przed wilgotnością oraz światłem. Z suszonych ziół, po zalaniu wrzątkiem przyrządza się napary, a więc herbatki ziołowe. Trwalszymi i łatwiejszymi do przechowywania a równocześnie bardziej skoncentrowanymi postaciami ziół są wyciągi alkoholowe, czyli syropy (a więc zioła w roztworze cukru), soki albo olejki.

Czy omawiany wątek Cię zainteresował? Kliknij także na pomocne źródła zawierające równie istotne informacje, które niewątpliwie zupełnie Cię pochłoną.

Zioła bywają także dostępne w postaci kapsułek, tabletek czy granulatów.

fizjoterapeuta

Autor: Nick Webb
Źródło: http://www.flickr.com

Bioterapia z opiera się na właściwościach energetycznych uzdrowiciela. Bioterapeuta wykrywa miejsca zaburzeń energetycznych w ciele chorego, usuwa blokady energetyczne a następnie ładuje dobrą energią płynącą z jego dłoni miejsca, gdzie jej brakuje. Po spotkaniach ustępują kłopoty związane z niewydolnością krążenia, wyrównuje się ciśnienie krwi, ustępują duszności czy niemiarowość serca. Poprawia się stan psychiczny oraz wydolność fizyczna. Medycyna naturalna od zawsze traktowała człowieka jako integralną całość składającą się z umysłu, psychiki oraz ciała. Z tego względu pacjenci, coraz częściej decydują się na korzystanie z tej formy leczenia.

O czym musimy pamiętać stosując zioła? Żeby bezpiecznie i skutecznie wykorzystywać zalety ziołolecznictwa, trzeba przestrzegać paru ważnych zasad. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze, że nadmiar preparatów ziołowych może być szkodliwy. Należy więc stosować je tylko w ilościach zgodnych z zaordynowaniami specjalisty czy fabrykanta, a ponieważ medycyna naturalna w Warszawie (jak również w innych miastach) jest ogromnie popularna, specjalistów z tego zakresu nie brakuje .

Natomiast ziółek nie mogą stosować kobiety w ciąży, a poniektórych także kobiety karmiące naturalnie. Przed zastosowaniem kuracji ziołowej u naszych pociech zawsze trzeba poradzić się doktora.