Dla dzieciaków Zdrówko

Masz dziecko? Sprawdź, kiedy powinieneś zgłosić się na wizytę do logopedy

Każdy rodzic chce, aby rozwój jego dziecko przebiegał prawidłowo. Toteż ze szczęściem w oczach obserwujemy, gdy pociecha zaczyna siadać, stawiać kroki, a później wypowiadać pierwsze słowa. Niestety czasem ma kłopoty z poprawną wymową, co jest powodem naszych zmartwień. Aby jak najszybciej poradzić sobie z tą trudnością, konieczny jest nam doświadczony logopeda Poznań. Kiedy umówić się na wizytę?

logopeda

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą oznaką, iż pomoc logopedy jest nieunikniona, to problemy z wymową. Trudności mogą nie tylko odnosić się do seplenienia. Maluch może także mówić przez nos, zamieniać głoski dźwięczne na bezdźwięczne lub nie wymawiać samogłosek ustnych. Rodzice nie mogą odkładać wizyty również w przypadku, gdy mają obawy, że dziecko nie słyszy dobrze. W jaki sposób to odkryć? Brzdąc nie przychodzi do ciebie mimo, że kilka razy go o to prosisz albo wołasz go z drugiego końca pomieszczenia, a on nawet nie przekręci głowy. Lepiej jest skontrolować czy wynika to z jego nieusłuchania, czy może wystąpiły jakieś zmiany anatomiczne w budowie aparatu słuchu.

Czy masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zatem chcemy zachęcić Cię do naszych nowych tekstów – wejdź w łącze do www.

Im wcześniej wykryjemy nieprawidłowości, tym prościej będzie je skorygować. Oprócz tego logopeda będzie potrzebny, gdy maluch się jąka bądź mimo, iż ma już trzy lata – mówi tylko za pomocą sylab bądź rozmawia decydowanie mniej aniżeli dzieci w podobnym wieku, z jakimi bawi się w piaskownicy. Dobrze jest obserwować zachowania swojego brzdąca, by móc jak najszybciej reagować. W czym pomoże nam specjalista? Zależnie od tego, jaka jest przyczyna niewłaściwego mówienia, mogą być to np. specjalne ćwiczenia, jakie uchronią go przed późniejszymi kłopotami z czytaniem, pisaniem oraz mówieniem. Trudności z prawidłową wymową mogą także być spowodowane trzecim migdałkiem, co zmusi nas do wizyty u laryngologa, jaki zadecyduje czy migdałek powinno się wyciąć.

psycholog

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast dostrzegłeś inne problemy u swojego dziecka, na przykład niechęć do zabawy z innymi maluszkami, jąkanie, obgryzanie paznokci czy zazdrość o młodsze rodzeństwo, powinno się sprawdzić, co sądzi na ten temat psycholog dziecięcy Poznań.

Zaciekawił Cię omawiany wątek? Nie czekaj, tylko zobacz nowy tekst (https://twojspozywczy.pl/sklepy/abc-sklep/), który na pewno niezwykle Cię zaciekawi. Zobacz!

Nie odwlekaj wizyty, ponieważ na przekór temu, co uważasz, nie jest ona powodem do wstydu. Lepiej jest spotkać się ze specjalistą i odzyskać spokój albo zacząć potrzebną terapię, aniżeli niepokoić się, iż nasze dziecko nie rozwija się odpowiednio albo jest za nerwowe. Niekiedy już jedna wizyta wystarczy, aby uzyskać spokój i pozbyć się strachu.