Bez kategorii

Masaż jako konieczny detal wspomagający terapię odchudzającą

Fachowcy w trosce o nasze zdrowie i dobre samopoczucie wszędzie poszukują elementów wspierających odchudzanie. Testy wykazały, że jednym z nich jest masaż przeprowadzany w określony sposób. Nie powinno się jednak wyolbrzymiać jego dobroczynnego działania.

Trzeba

masaż

Autor: http://sxc.hu/
Źródło: http://sxc.hu/

jednak zaakcentować, iż masaż jako samodzielny zabieg nie pomaga zrzucić niepotrzebnych kilogramów, ale jest niezbędnym elementem satysfakcjonujących terapii odchudzających, wspomagającym modelowanie sylwetki oraz utrzymanie pięknej formy po zakończeniu diety.
Dlatego też można wykonywać masaż całego ciała bądź też masaż częściowy, taki jak brzucha, pośladków czy ud. Wyróżnia się wówczas trzy jego typy,zależnie od celu, jaki chcemy uzyskać. Masaż odchudzający ma za zadanie zredukowanie tkanki podskórnej poprzez jej rozbicie, modelujący – poprawę kształtu sylwetki,głównie w okolicach ud, pośladków i brzucha oraz antycellulitowy – wspierający zdrowszy wygląd powłok skórnych opanowanych cellulitem. Na wątpliwości, jak masaż wpływa na odchudzanie, trzeba odpowiedzieć, iż wspiera on gospodarkę wodno-elektrolitową, ułatwia krążenie krwi, dotlenia, poprawia usuwanie toksycznych substancji z organizmu. Masaż, polegający na robieniu silnych i cyklicznych ruchów, skutecznie zmniejsza tkankę podskórną, jak również ułatwia zlikwidować guzki i złogi tłuszczowe.

Niniejszy materiał przedstawia faktycznie ważne kwestie, ale sprawdź jeszcze tamto opracowanie (hipokrates-olesnica.pl/dermatolog/) – z pewnością stwierdzisz, że są warte zapamiętania.

Pomaga on na odchudzanie również poprzez mechaniczną stymulację tkanki łącznej. Włókna odpowiadające za napięcie skóry powodują wtedy, że staje się ona jędrniejsza.

Inną wspaniałą zaletą jest oddziaływanie masażu na przepływ krwi, co powoduje zmniejszenie opuchnięć, polepszeniem ukrwienia skóry, tkanki podskórnej i mięśni, dokładniejsze dotlenienie i skuteczniejsze pozbywanie się toksycznych substancji z ciała. Natomiast, skóra jędrna, elastyczna i pozbawiona obrzęków wpływa na całość prezentacji naszej sylwetki, sprawiając, że wygląda ona bardziej smukło i lepiej.
Masaż w procesie starania się o idealną, wysportowaną i smukła sylwetkę,na pewno nie zastąpi odchudzania i ćwiczeń gimnastycznych, jednak nie ma wątpliwości, że jest on istotnym i przynoszącym świetne efekty dodatkiem do naszej kuracji. Warto bowiem nie zapominać, że odchudzanie to nie bezsensowne zrzucanie wagi, ale także troska o zdrowie, kondycję naszego organizmu oraz samopoczucie.