Dla dzieciaków

Mamy całe mnóstwo zawodów na świecie, które bywają bardzo ciężkie psychicznie i trzeba podziwiać osoby, które funkcjonują w tych realiach

Są takie zawody, które bywają mocno stresujące. Zazwyczaj chodzi o takie, które decydują o ludzkim życiu albo zdrowiu. Wówczas każdy z pracowników musi wykazywać się sporą dawką empatii i kierować się kodeksem etycznym.
Jeśli spojrzymy na tak wymagające zawody jak prawnik i pielęgniarka lub prokurator i żołnierz, to natychmiast możemy zrozumieć, że są to profesje związane z znaczną odpowiedzialnością.

akt - dziecko

Autor: Adam Tas
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj dlatego, że ludzie mają kontakt z drugim człowiekiem i niejako mają jego los w swoich rękach. Wobec tego najistotniejsza jest wówczas etyka zawodowa.

Jeśli rzuciłeś okiem na opublikowane w tym miejscu artykuły, to ponadto zerknij na opracowanie, które też niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

By temu chirurgowi lub sędziemu chciało się pochylić nad sytuacją chorego albo oskarżonego i by zrobił to, co może, by go uratować. Etyka powiązana jest również niejako z równym traktowaniem uczniów. Mowa w tej chwili o etyce w szkolnictwie i mało istotne czy jest to nauczyciel w podstawówce czy doktor na uniwersytecie. Kodeks norm postępowania musi być stosowany przez wszystkich i nie powinno się stwarzać od niego żadnych odstępstw. Jeżeli ktoś go nie stosuje, to znaczy, że źle się dzieje w jego głowie i po wielu latach pracy dopadło go pewnie wypalenie albo znieczulica.

Wówczas jedynym ratunkiem jest zrobienie sobie długiej przerwy i przemyślenie tego, czy na pewno chce się powrócić do poprzedniego zajęcia. Zawsze jest czas, by zmienić swe życie – przeprowadzić się w Tatry i założyć agroturystykę.