Zdrówko

Małżeńska terapia – kiedy ma sens?

Terapia małżeńska może okazać się jedynym zbawieniem dla małżeństwa, gdy małżonkowie nie umieją sobie radzić z konfliktami, zaś żale jak też skrywane urazy intensyfikują kryzys, wiodąc do rozłąki.

Kiedy małżeńska terapia tutaj jest w stanie uratować, odnowić związek dwojga do niedawna kochających się ludzi? Na początku małżeństwa, gdy dzięki obustronnej fascynacji patrzymy na siebie przez różowe okulary, z budowaniem relacji na ogół nie mamy żadnego problemu. Zakochani po uszy uważamy ukochaną osobę za szczególną. Jest najwspanialsza i pod każdym względem idealna. Nawet jej minusy wydają się nam urocze. Bez ustanku odkrywamy w sobie podobieństwa, pragniemy tego samego. Z biegiem czasu zakochanie przemija oraz zaczynamy pomału dostrzegać, że dzieli nas znacznie więcej, aniżeli nam się zdawało. Na tymże tle dochodzi do potyczek. Terapia (szczegółyna ten temat- www.artemed.pl) par Bochnia uczy tolerancji a także słuchania drugiej osoby.
słońce

Źródło: flickr.com
zdrowy obiad

Autor: Kurman Communications, Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Kryzysy w życiu małżeństwa mogą pojawiać się z różnych przyczyn, jak: gonitwa za karierą i połączony z tym deficyt czasu, chęć przeforsowania swoich wartości jak też wyczekiwań wobec współmałżonka oraz związku, kłopoty połączone z wychowaniem dzieciaków. Jednak na ogół są to trudności w komunikacji. ludzie nie potrafią z sobą rozmawiać jak też siebie słyszeć. Nie potrafią klarownie wskazać swych potrzeb jak też roli w związku ani zaakceptować tego, iż każdy z nas jest inny. Zamiast pozwolić sobie na realizowanie własnych zamysłów oraz rozwój, naturalnie w granicach rozsądku, próbujemy siłą zmienić partnera i dostroić go do siebie. Gubimy szacunek dla pragnień jak też nawyków drugiej jednostki.

Przeważnie pary przegapiają chwilę, gdy ich stosunki zaczynają się psuć. Kryzys powoduje silne emocje – wściekłość, smutek, odtrącenie. Kiedy potrzebna jest terapia rodzinna Bochnia? Kiedy po kilku samodzielnych próbach nie możemy zażegnać kryzysu, należałoby skorzystać z terapii.