Dla dzieciaków

Maluchy w ogrodzie – trampoliny i domki ogrodowe dla dzieciaków

Nim zaczniemy siać trawę, na potęgę kupować kwiaty i budować alejki, zastanówmy się, jakie oczekiwania względem ogrodu mogą mieć nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na łonie natury. Jak wyposażyć ogród, by dzieci się nie nudziły i chętnie w nim przebywały?

Trampolina ogrodowa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zaprojektować rewelacyjny ogród dla własnych dzieci naprawdę nie potrzeba wiele! Nasze dzieci nie marzą o nienagannym trawniku, egzotycznych kwiatach i kosztownym placu zabaw z oryginalnymi atrakcjami. Energię maluchów pomogą rozładować chociażby trampoliny ogrodowe. Im większa trampolina, tym weselej. Na dużej trampolinie można bezpiecznie fruwać naprawdę wysoko i w dodatku w towarzystwie nie tylko rówieśników, ale także dorosłych. Trampoliny ogrodowe to nie tylko fantastyczna zabawa, ale również trening równowagi i kondycji – .

Kolejnym świetnym pomysłem na zaprojektowanie kącika dla milusińskich jest domek ogrodowy.

Jest Ci potrzebne łącze do witryny (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/)? Namawiamy więc, byś kliknął tu i wtedy przelogujesz się do następnego wpisy pełnego detali.

Taki domek latem posłuży do zabawy i relaksu, a zimą możemy w nich przechowywać narzędzia! Poza tym w ciepłe dni można w nim urządzać kinder bale. W chłodniejsze wieczory możemy przynieść śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach historie! Domki dla dzieci to miejsca pełne niezwykłych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najpiękniejsze i najbezpieczniejszą są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna – możemy je stworzyć sami lub kupić gotowe. A jeśli na działce rośnie spore drzewo i dzieci są już starsze… domek na drzewie będzie spełnieniem marzeń! Pamiętajmy jednak, aby takiego domku nie umieszczać zbyt wysoko. Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5-2 metrów, by ewentualny upadek nie okazał się niebezpieczny. Wokół platformy należy przymocować barierki ochronne a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, która zapewni miękkie lądowanie –

Domek dla dzieci

Źródło: http://www.gardencenter.pl/

Taki domek to miejsce, gdzie dzieci mogą przynosić swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim świetnie się bawić w otoczeniu zieleni! Kawałek równego trawnika również się przyda. W końcu gdzieś trzeba skakać, biegać i grać w piłkę. Dodajmy to tego kilka przeszkód na linach i szczebelkach, lupę i lornetkę do oglądania roślin i owadów, plastikowy lub dmuchany basenik – ogrodowy sukces murowany! A co jeśli ogrodzie nie ma miejsca na trampolinę? Niekiedy do szczęścia wystarczy mały strumyk lub tryskająca minifontanna. Woda to świetna baza do zabawy. Poza tym przyniesie ukojenie w upalne dni, a odpowiednia aranżacja może spełniać funkcję ogrodowej umywalki.