Dla dzieciaków

Maluchy w ogrodzie – trampoliny i domki ogrodowe dla dzieciaków

Nim zaczniemy siać trawę, na potęgę kupować kwiaty i budować alejki, zastanówmy się, jakie oczekiwania względem ogrodu mogą mieć nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na łonie natury. Jak wyposażyć ogród, by dzieci się nie nudziły i chętnie w nim przebywały?

Trampolina ogrodowa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zaprojektować rewelacyjny ogród dla własnych dzieci naprawdę nie potrzeba wiele! Nasze dzieci nie marzą o nienagannym trawniku, egzotycznych kwiatach i kosztownym placu zabaw z oryginalnymi atrakcjami. Energię maluchów pomogą rozładować chociażby trampoliny ogrodowe. Im większa trampolina, tym weselej. Na dużej trampolinie można bezpiecznie fruwać naprawdę wysoko i w dodatku w towarzystwie nie tylko rówieśników, ale także dorosłych. Trampoliny ogrodowe to nie tylko fantastyczna zabawa, ale również trening równowagi i kondycji – .

Kolejnym świetnym pomysłem na zaprojektowanie kącika dla milusińskich jest domek ogrodowy.

Jest Ci potrzebne łącze do witryny (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/)? Namawiamy więc, byś kliknął tu i wtedy przelogujesz się do następnego wpisy pełnego detali.

Taki domek latem posłuży do zabawy i relaksu, a zimą możemy w nich przechowywać narzędzia! Poza tym w ciepłe dni można w nim urządzać kinder bale. W chłodniejsze wieczory możemy przynieść śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach historie! Domki dla dzieci to miejsca pełne niezwykłych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najpiękniejsze i najbezpieczniejszą są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna – możemy je stworzyć sami lub kupić gotowe. A jeśli na działce rośnie spore drzewo i dzieci są już starsze… domek na drzewie będzie spełnieniem marzeń! Pamiętajmy jednak, aby takiego domku nie umieszczać zbyt wysoko. Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5-2 metrów, by ewentualny upadek nie okazał się niebezpieczny. Wokół platformy należy przymocować barierki ochronne a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, która zapewni miękkie lądowanie –

Domek dla dzieci

Źródło: http://www.gardencenter.pl/

Taki domek to miejsce, gdzie dzieci mogą przynosić swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim świetnie się bawić w otoczeniu zieleni! Kawałek równego trawnika również się przyda. W końcu gdzieś trzeba skakać, biegać i grać w piłkę. Dodajmy to tego kilka przeszkód na linach i szczebelkach, lupę i lornetkę do oglądania roślin i owadów, plastikowy lub dmuchany basenik – ogrodowy sukces murowany! A co jeśli ogrodzie nie ma miejsca na trampolinę? Niekiedy do szczęścia wystarczy mały strumyk lub tryskająca minifontanna. Woda to świetna baza do zabawy.

Czy nasz post jest dla Ciebie interesujący? Pragniesz zgłębić sporo wiadomości na zbliżony temat? Zatem idź tu zabawka dla dwulatka i czytaj następny wpis.

Poza tym przyniesie ukojenie w upalne dni, a odpowiednia aranżacja może spełniać funkcję ogrodowej umywalki.