Zdrówko

Leki to temat rzeka. Dowiedz się, jak uchronić się przed niepożądanymi skutkami brania lekarstw

Każdy z nas zażywa leki. Jednak mało kto zastanawia się nad tym, w jaki sposób leki wpływają na nasze zdrowie. Zobacz, w jakich sytuacjach musimy, w trakcie przyjmowania leków, zachować szczególną ostrożność.
Kobiety w ciąży
Kobiety w ciąży powinny przywiązywać szczególną uwagę do zażywanych środków farmakologicznych.

cena

Autor: Jesienne krajobrazy. Achiwum Pub
Dlaczego? Bowiem leki mają negatywny wpływ na płód.
Jeśli jesteśmy w ciąży, przed zastosowaniem jakiegoś leku, musimy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem i zapytać się, czy lek nie jest niebezpieczny dla naszego malucha.
Na szczęście niektóre niebezpieczne środki jesteśmy w stanie zastąpić innymi, które będą bardziej łagodne dla kobiet w ciąży.
(ogólnie o lekach)

Autor: a olin
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli pojawia się chociaż drobna wątpliwość w odniesieniu do specyfiku, powinnyśmy obowiązkowo skontaktować się z lekarzem. Gdy w grę wchodzi zdrowie naszego malucha,najdrobniejsze ryzyko może kosztować nas bardzo dużo.
Odkryj leki groźne dla płodu
Jeżeli jesteś w początkowej fazie ciąży, powinnaś wyeliminować wszelkie leki. Bardzo szkodliwe są dla płodu takie środki, jak: niektóre antybiotyki, środki przeciwbólowe, na przykład ibuprofen, naproxen. Groźne jest także przyjmowanie aspiryny. Prozac, jest w stanie przyczynić się do powstania defektów płodu. Jeśli na wczesnym etapie ciąży połączymy go z antydepresantami, możemy poronić.
Szkodliwe są też leki przeznaczone do walki z trądzikiem. Mówimy tu o lekach, które wswoim
składzie mają witaminę A.
Czy kobieta w ciąży może przyjmować leki przeciwbólowe?
Środki przeciwbólowe są najczęściej kupowanymi substancjami. Czy przyszła mama może podczas bólu zażyć tabletkę łagodzącą cierpienie? W żadnym wypadku. badania pokazuję, iż leki, które są niegroźne dla samej kobiety, mogą wywoływać bezpłodność u jej syna. Jeśli przyjrzymy się najnowszym badaniom, przekonamy się, że zażywanie określonych leków przeciwbólowych szkodliwie wpływa na rozwój płciowy chłopców. Co przerażające badania pokazują, że zastosowanie tylko jednej tabletki, może spowodować większe szkody niż regularne aplikowanie innych substancji. Jeśli w trakcie ciąży zażyjesz więcej niż jedną tabletkę uśmierzającą przeciwbólową będziesz mieć aż siedem razy większą szansę na urodzenie syna z objawami wnętrostwa. Kiedy leki przeciwbólowe są w największym stopniu szkodliwe? Leki bólowe są najbardziej szkodliwe podczas drugiego trymestru ciąży.
Czy tylko kobiety w ciąży powinny uważać na zażywane leki?
Nie tylko.

Jeśli stosujesz jakąkolwiek „lekową dietę” koniecznie musisz obserwować reakcje swego ciała na te substancje. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż leki posiadają swoje dwie strony. Jedna jest dobra: leki bardzo często są dla nas jedyną szansą na normalne życie.

Jeżeli po przeczytaniu obecnego tu artykułu nadal masz dodatkowe zagwozdki, to zobacz oprócz tego to ważne źródło (https://www.przychodniazycie.pl/317,Radiolog.html) – są w tamtym miejscu pokrewne materiały.

Ale nie zapominajmy o środkach ubocznych wynikających z zażywania lekarstw.