Zdrówko

Lekarz popełnił błąd? Sprawdź, co teraz, jeżeli czujesz się pokrzywdzony przez doktora

Nikt nie przepada za chorowaniem, lecz nie przed każdą przypadłością można się uchronić. O ile przeziębienie możemy wyleczyć sami, o tyle ze złamaniem czy doskwierającym wyrostkiem już sobie nie poradzimy. W takich okolicznościach potrzebna jest wizyta u właściwego lekarza. Niestety nie zawsze leczenie kończy się z pozytywnym dla nas wynikiem. Czasem okazuje się, iż czujemy się pokrzywdzeni przez lekarza, jaki albo doprowadził nasze zdrowie do gorszego stanu, albo popełnił inny błąd, który wpływa na nasze dalsze życie. Co w takiej sytuacji można zrobić?

lekarz

Autor: Kurhan
Źródło: http://www.sxc.hu
Pierwszym krokiem jest jak najbardziej pójście do ordynatora oddziału, któremu należy opisać całą sytuację, chociaż z pewnością już o niej wie. Ordynatorzy bowiem czuwają nad całym oddziałem i mogą rozwikłać problem bądź zgłosić go wyżej, na przykład do dyrektora szpitala, aby zajął się całą sprawą. Możemy również złożyć zarzut do okręgowego sądu lekarskiego. Taki sąd lekarski zawyrokuje czy trzeba rozpocząć stosowne postępowanie, czy też nie. Można złożyć pozew przeciw całej placówce medycznej albo danemu lekarzowi, zależnie – więcej na stronie – od tego, czego dotyczy nasza sprawa. Jeżeli zdecydujesz się na sąd lekarski, prawnik będzie ci konieczny.

Czy jakieś komentarze na nasz temat owego artykułu Cię zainteresowały? Zatem będzie nam niebywale przyjemnie, jeśli dodasz do nich też swoje zdanie.

Bez niego nic nie zdziałasz, ponieważ najprawdopodobniej nie znasz się na prowadzeniu postępowania. Wybieraj wyłącznie profesjonalnych specjalistów, którzy prowadzili już z korzyścią dla pacjenta niejedną sprawę i posiadają wiedzę, w jaki sposób wziąć się za konkretne kłopoty – Niniejsze sprawy mogą się przedłużać, ale jeśli już się zdecydujesz, nie możesz odpuścić, ponieważ wyłącznie niepotrzebnie stracisz nerwy.

Nikt nie lubi chodzić po sądach, ale jeśli twoje zdrowie zostało narażone i nadal dokuczają ci niepozytywne efekty leczenia, nie rezygnuj z podjętych działań. Robisz to albowiem dla siebie. Teraz już masz świadomość, co robić, gdy lekarz nie wywiąże się właściwie ze swojej pracy. Co prawda jest tylko człowiekiem, lecz od niego jest zależne życie pacjentów, dlatego zawsze musi czuwać, aby nie popełnić żadnego błędu. Niniejszy błąd może nawet kosztować życie, a jeżeli nie życie, to chociażby utratę zdrowia, bez którego nie jest prosto cieszyć się czasem, jaki nam został.