Zdrówko

Lek który zwiększa wytrzymałość na stres, wzmaga wydolność fizyczną i umysłową

Przyroda obfituje w sporo zwykłych lekarstw, które wspierają człowieka przy wielu dolegliwościach.
Arktyczny korzeń to roślina, jakiej właściwości zdrowotne winny docenić szczególnie osoby, które są wyeksploatowane psychicznie i fizycznie.

Zen w sypialni

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Przyjmowanie go powoduje, że jest się mniej zestresowanym, a jednocześnie pełnym siły i energii. Ujawnia także przymioty przeciwdepresyjne.
Roślina ta pomaga w utrzymaniu zdrowia umysłowego zmniejszając strach, podwyższając odporność na stres i ułatwiając prędki powrót do stabilności psychicznej. Surowce zawarte w korzeniu arktycznym zmniejszają stężenie kortyzolu w organizmie i zarazem wyrównują poziom substancji chemicznych w mózgu, jakie odpowiadają na humor.

Bądź moralny dla kręgosłupa

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Należy jednakże zaakcentować, że takie działanie obserwuje się dopiero u osób o zmniejszonej zdolności adaptacyjnej na stres.

Interesują Cię takiego typu artykuły? Masz chęć na to, aby czytać ich więcej? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (http://beskidmed.pl/uslugi-medyczne/badania-diagnostyczne/) opisów. Całość wyszukasz w podanym linku.

Arktyczny korzeń to ziele prawie tak skuteczne w leczeniu depresji jak zwyczajowe lekarstwa przeciwdepresyjne. Zalecany jest w okresie ostrej pracy umysłowej, gdyż świetnie wypływa na procesy zapamiętywania i uczenia się. Ochrania serce przed elementami stresowymi, mogącymi doprowadzić do uszkodzenia tego organu, poza tym zwiększa rezerwy energetyczne mięśnia sercowego, również aktywuje receptory w mięśniu sercowym, ochraniając serce przed arytmią. Arktyczny korzeń zmniejsza również lokalne niedokrwienie, oraz reguluje ciśnienie krwi.

Udowodniono, że ta rosnąca w arktyczno-wysokogórskich rejonach półkuli północnej roślina wzmaga wytrzymałość na stres, zwiększa wydolność fizyczną i umysłową, a nawet może zapobiec rozwojowi choroby Alzheimera.