Zdrówko

Leczenie z zastosowaniem pompy insulinowej

Pompa insulinowa jest opcjonalnym sposobem aplikowania insuliny. Zastępuje ona wstrzyknięcia penem lub strzykawką insulinową. Pompę insulinową nosi się na zewnątrz ciała, dla przykładu na pasku.
W tej chwili blisko 250 000 osób na całym świecie jest kurowanych przy zastosowaniu pomp insulinowych.

najnowsze pompy insulinowe

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Trzustka a pompa . U jednostki, która nie cierpi na cukrzycę, trzustka regularnie uwalnia niewielkie ilości insuliny do organizmu w celu korygowania stanu glukozy – poznaj tutaj.

Jeśli spodobał Ci się ten tekst i masz ochotę uzyskać więcej informacji, to pomoże Ci odsyłacz do serwisu (https://www.e-herbata.pl/herbaty-czarne-c-15.html) – w tamtym miejscu znajdziesz fascynujące informacje.

Ilość uwolnionej insuliny zależna jest od „wewnętrznego zegarka” danej jednostki oraz od takich czynników jak aktywność fizyczna, stres a także choroba. Podczas gdy konsumuje się posiłek, trzustka uwalnia dodatkową ilość insuliny w celu obniżenia stanu glukozy w krwi. terapia z zastosowaniem pompy insulinowej najodpowiedniej ze wszystkich dostępnych sposobów kuracji naśladuje pracę trzustki. Najnowsze pompy insulinowe to przyrządy bardzo zaawansowane.

W przeciwieństwie do kuracji pompą insulinową, leczenie wielkokrotnymi wstrzyknięciami insuliny nie naśladuje tak gruntownie działań trzustki – poznaj ofertę na Pojedyncza doza insuliny, która ma działać przez długi czas nie za każdym razem odpowiada zmieniającemu się zapotrzebowaniu ciała w ciągu dnia; jednostki wykorzystujące tę metodę terapii mogą nastręczać dokładniejszego planowania posiłków oraz pozostałych aspektów życia codziennego, adekwatnie do planu iniekcji.

Intensywna terapia, w której iniekcje insuliny prędko bądź krótko działającej realizowane są po wielokroć w ciągu doby ma z pewnością przewagę w stosunku do konwencjonalnego sposobu kuracji, ale nie zapewnia ono insuliny w sposób ciągły jak też dokładny, jak to robią pompa Medtronic pompy insulinowe.