Zdrówko

Leczenie odcisków – metody

Każdy z nas pewnie wielokrotnie przekonał się na swojej skórze co to modzele. W czasie wielokilometrowych pieszych włóczęg górskich w niewygodnym obuwiu, bądź w trakcie uciążliwej pracy wychodzą na stopach, rękach odciski. Jest niemało przeróżnych przetestowanych metod na pozbycie się odcisków. Mogą to być zarówno specyfiki sprzedawane w aptekach jak i domowe sposoby.

Autor: A.A.
Jeżeli obawiamy się włożenia obcierających traperów i podrażnienia bolącego miejsca idąc do apteki można zastosować jeden z licznych domowych metod na pozbycie się pęcherzy. Odpowiednie produkty znajdziemy prawdopodobnie w niejednym gospodarstwie domowym.

Do pozbycia się nagniotków można zastosować kawałek czosnku, którym trzemy nagniotek, rozgotowanej w occie cebuli, którą nakładamy na pęcherz i bandażujemy. Zbawiennym środkiem, który znajdziemy w naszym gospodarstwie domowym jest torebka naparzonej herbaty ekspresowej, którą nakładamy na pęcherz. Dobrym pomysłem na pozbycie się nagniotków jest przyłożenie skórki cytryny, smarowanie olejkiem rycynowym. Dla lepszego efektu powinno się te metody zastosować na noc, wykorzystując bandaż.

Zamieszczone w tym serwisie wiadomości są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę puławy ortodonta, na której przeczytasz pokrewne tematy.

Należałoby jednak nie zapomnieć, że zanim zastosujemy jakikolwiek farmaceutyk do likwidowania odcisków powinno się w pierwszej kolejności wymoczyć nogi.

Planując wielokilometrową włóczęgę pieszą powinno się zabrać ze sobą podręczną apteczkę wyposażoną w potrzebne medykamenty za pomocą, którym można złagodzić ból wywołany pojawieniem się odcisków. Poza domem najlepiej się sprawdzą leki do nabycia w punktach aptecznych. Mogą to być maści, płyny, plastry, które na ogół przynoszą błyskawiczną ulgę i komfort w dalszej wędrówce. Należy także nie zapominać, że choć skuteczne usuwanie odcisków wydaje się błahą sprawą to jednak osoby cierpiące na cukrzycę czy też mające kłopoty z krążeniem nie powinny same likwidować nagniotków ponieważ może dojść do zanieczyszczenia. W takim przypadku trzeba udać się do doktora.

W związku z tym, że jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć warto zastosować się do kilku rad. Najważniejsze to wygodne buty, dopasowane do stopy . Niezwykle ważna jest czystość i pielęgnacja stóp, dokładne osuszanie skóry po kąpieli.