Bez kategorii

Leczenie katarakty z bezbolesnym znieczuleniem oka u osób w starczym wieku.

Technologiczny rozwój i zwiększająca się ilość wolnego czasu spędzana przed ekranami i ekranikami zaczęły powodować u ludzi sporo różnych chorób. Nadwaga, kłopoty z kręgosłupem i sercem, a także najróżniejsze choroby wzroku które się pojawiają u coraz młodszych ludzi.

oko

Autor: Victoria Ford
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z częściej diagnozowanych chorób oczu, która nieleczona doprowadzić może nawet do całkowitej utraty wzroku, jest zaćma.

Zaintrygowała Cię opisywana w tym wpisie tematyka? W takim razie kliknij tu oraz przeczytaj ponadto więcej szczegółów w treści (http://www.drjanicki.pl/strona/discogel-gelstix)!

Pojawia się ona z reguły u starszych osób, ale również dzieci i młodzież mogą ją złapać, na przykład podczas jakiś urazów (informacje o procesie leczenie). Największym objawem zaćmy jest zmętnienie soczewki oka, które jeśli się go nie leczy niestety prowadzić będzie do zupełnej utraty widzenia. Tak naprawdę jedyną metodą na pozbycie się tej choroby jest wymiana zmętniałej soczewki na nową, zrobioną z odpowiedniego tworzywa sztucznego. Zrobić to można kilkoma różnymi technikami, mniej lub bardziej ingerującymi w organizm, jednak wybrane techniki nie w każdym przypadku będą dostępne dla każdego pacjenta, ponieważ fundusz zdrowia nie zwraca pieniędzy za niektóre operacje.

Jeszcze przed dwoma dekadami zaćma leczenie było związane z koniecznością przeleżenia kilku dni w łóżku szpitalnym. Oprócz tego po tego typu zabiegu przez resztę życia pacjenci nie mogli się rozstać się z mocnymi okularami. Rozwój najnowocześniejszych technik operacyjnych sprawił, że obecnie operacje zaćmy trwają niecałą godzinę, realizuje się je w znieczuleniu miejscowym, a chory bezpośrednio po zabiegu może wracać do domu (szersze informacje). Oczywiście przez pewien czas musi unikać nadmiernego wysiłku, ale po skończeniu czasu powrotu do zdrowia w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Najnowsze techniki leczenia zaćmy używają techniki laserowej. Okulista robi za jego pomocą niewielkie nacięcie, i przez nie usuwa chorą soczewkę. Następnie na jej miejsce wprowadzana jest nowa, zrobiona z tworzywa lub akrylu. Laserowe operacje są niezwykle precyzyjne, i w rękach sprawnego chirurga zupełnie bezpieczne. Przy precyzyjnym wykonaniu w oku zostaje tylko wąziutka szczelina, która zupełnie nie będzie przeszkadzać w późniejszym życiu.