Zdrówko

Laserowa korekcja wzroku – wskazania, przeciwwskazania, przebieg

Laserowa korekta wzroku jest szansą na bezpowrotne pożegnanie się z okularami a także soczewkami. Coraz to więcej ludzi szuka więc możliwości pozbycia się wad wzroku, korzystając z rozwoju medycyny i współczesnych technologii.
Nim jednakże podejmiemy decyzję, aby poddać się laserowej korekty wzroku, trzeba dowiedzieć się, na czym zabieg polega oraz jak wygląda proces kwalifikacji i realizacji takiego zabiegu.

Laserowa korekcja wzroku to jedna z nowocześniejszych a także bezpiecznych sposobów korekcji wad wzroku takich jak: krótkowzroczność, hipermetropia a także astygmatyzm. W czasie zabiegu za pomocą wiązki laserowej kształtuje się rogówkę, modyfikując moc optyczną oczu. Zamiarem laserowej korekcji wzroku jest trwała korekcja wzroku. W większości sytuacji wada będzie całkowicie likwidowana. Rekorekcje zdarzają się niezwykle rzadko. Mnóstwo osób, które nie mogą bądź nie chcą nosić binokli, dzięki rozwijającej się chirurgii refrakcyjnej zdobywa szansę na lepszy komfort życia.
estee lauder

Autor: bargainmoose
Źródło: http://www.flickr.com
cena laserowej korekcji wzroku

Autor: Howard Lake
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wzroku (szczegóły tutaj laserowa korekcja wzroku) jest to zabieg dla pacjentów w wieku 18-55 lat, którzy mają dobry ogólny stan zdrowia jak też stabilną wadę wzroku. Kluczową sprawą w procesie kwalifikacji będzie przeprowadzenie szczegółowej oceny stanu oka jak też przeprowadzenie wywiadu medycznego. Na podłożu uzyskanych wyników badań i danych od pacjenta doktor podejmuje decyzję o braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu lub skierowaniu pacjenta na ponadprogramowe konsultacje do doktora specjalisty.

Z zabiegu nie mogą skorzystać przede wszystkim pacjenci z postępującą wadą wzroku jak też schorzeniami oczu takimi jak: zaćma, stożek rogówki a także zmiany w rogówce oka. Cena laserowej korekcji wzroku to 1800 zł. za oko.