Zdrówko

Laserowa korekcja wzroku jak dużo kosztuje oraz z jakiego powodu warto w nią zainwestować?

Defekty oczu są wyjątkowo nagminnym efektem, najciekawszą formą walki z tymi przypadłościami jest noszenie szkieł lub nakładanie soczewek. Aczkolwiek obie formy nie są doskonałym rozwiązaniem, gdyż nie likwidują wady, a ledwie pozwalają z nią egzystować.

Rozwiązaniem pozwalającym na stałe pozbyć się okularów albo soczewek jest laserowa korekcja wzroku.
Rodzice z niemowlakiem

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com
korekcja wzroku

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg ten leczy krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm również różne kombinacje owych niedoskonałości wzroku. Za korekcje odpowiada struga lasera excimerowego. Całkowita istota operacji polega na tym, by w sposób perfekcyjny wymodelować kształt rogówki oka, tak aby wpadające promienie świetlne koncentrowały się na siatkówce oraz dzięki temu tworzyły wyraźny wizję. Oczywistym jest zjawisko, że parametry smugi światła laserowego kodowane są do któregokolwiek oka jednostkowo.
Laserowa korekcja wzorku dokonana może zostać pięcioma metodami, tj. lasik, która pozwala choremu na powrót do normalnego stylu egzystowania nawet już kolejnego dnia po operacji, gdyż ostrość widzenia następuje zaraz po paru godzinach, a samo gojenie się oka przebiega z łatwością. Drugą metodą może być prk, po której rogówka rekonstruuje nabłonek w ciągu paru dni, a na czas zdrowienia zakładany jest bandaż w postaci soczewki kontaktowej, którą usuwa się po około kilku dniach- . Całkowity proces zdrowienia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, a polepszenie widzenia następuje stopniowo. Metoda lasek porównując do poprzednio wspomnianej jest delikatniejsza i zmniejsza niedogodność i ból. Epilasik to kolejna z metod, której niewątpliwą zaletą jest szybsze gojenie się rogówki, jak również mniejsze ryzyko komplikacji po zabiegu niż w metodzie lasik.

Jeżeli pragniesz znaleźć kolejne artykuły związane z analizowanym tutaj tematem, zobacz ofertę na stronie publikującym analogiczne materiały.

Finalną z metod jest ptk i stosowana jest szczególnie do usuwania różnego rodzaju zmian rogówkowych, tj. blizny lub stany zapalne. Przed zabiegiem można także zadać sobie pytanie o to, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Cennik w wypadku pojedynczego oka oscyluje w przedziale od 1800 do 3600 złotych.

Konkretyzując kolejne pytanie, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku za parę oczu i co zawiera, odpowiedź jest prosta, kwota się podwaja, czyli oscyluje w przedziale od 3600 do 7200 złotych, a wspomniana cena poza zabiegiem obejmuje także konsultacje przed zabiegiem oraz wizytę kontrolną.